fbpx

Czy pisuar w domowej łazience to dobry pomysł?

Pisuar to jeden z tych sanitariatów, które kojarzą się raczej z obiektami użyteczności publicznej niż z domowym zaciszem. Rzadko montuje się go w mieszkaniu, za to trudno wyobrazić sobie miejską toaletę, w której byśmy go nie znaleźli.

Prawda jest taka, że ma zdecydowanie mniej uniwersalny charakter niż miska WC, z której mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Czy to oznacza jednak, że nie warto zainteresować się takim rozwiązaniem? Przedstawiamy wady i zalety pisuarów i podpowiadamy, w jakich okolicznościach sprawdzą się one najlepiej.

Pisuar w łazience – kto na nim skorzysta?

Nie ma wielkiego sensu instalacja pisuaru w ubikacji, z której korzystają głównie kobiety. Jeśli domu nie zamieszkuje wielu mężczyzn, montaż pisuaru będzie po prostu zbędnym wydatkiem i zmarnowaniem cennej przestrzeni. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której mieszkanie często odwiedzają goście. Wynajmujesz komuś pokoje? Prowadzisz pensjonat? Wtedy bez wahania możesz zdecydować się na takie rozwiązanie.

Po więcej informacji zapraszamy na topsanit.pl

Zalety pisuarów

Pisuary mają tę zaletę, że korzystanie z nich jest dla panów po prostu wygodniejsze niż miska WC. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie sporo sprzątania. To nie jedyny plus. Dzięki używaniu pisuarów nie marnuje się wody, gdyż do ich spłukania wystarczą stosunkowo niewielkie jej ilości.

Wady pisuarów

Same w sobie pisuary nie posiadają szczególnych wad. Mogą okazać się niepraktyczne, lecz zależy to wyłącznie od aranżacji konkretnej łazienki. Aby zdecydować się na takie rozwiązanie, przede wszystkim potrzebne jest miejsce. W ciasnych pomieszczeniach pisuary zupełnie się nie sprawdzą. Stanowią one zresztą kolejne urządzenie sanitarne, o którego czystość trzeba dbać. Dlatego warto najpierw dwa razy zastanowić się nad tą inwestycją.

1 3

Czy warto mieć pisuar w domu?   

Często stosowaną w domach praktyką jest posiadanie jednej łazienki dla gości, a jednej dla siebie. W przypadku takiego podziału warto zainstalować pisuar właśnie w tej pierwszej. To wygodne rozwiązanie, gwarantujące funkcjonalność ubikacji i ułatwiające dbanie o nią. Pisuary mogą okazać się bardzo praktyczne w wielu sytuacjach, dlatego nadają się nie tylko do publicznych toalet. Rynek pełen jest różnorodnych modeli tych sanitariatów, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie wariant odpowiadający jego potrzebom. Pisuary nie zajmują wiele miejsca i produkowane są ze świadomością nowoczesnych designów, co sprawia, że z łatwością odnajdą się w każdym wnętrzu.