fbpx

Jak wygląda nowoczesna łazienka?

W dzisiejszych czasach stawiamy na prostotę i minimalizm. Przejawia się to także w tym, jak aranżujemy nasze wnętrza, w których na próżno doszukiwać się przepychu, a mimo wszystko wyglądają imponująco. Jak zatem urządzić nowoczesną łazienkę? Jakie elementy muszą się w niej znaleźć? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Płytki – jakie wybrać do nowoczesnej łazienki?

Płytki ceramiczne to prawdopodobnie najczęstszy widok na ścianach w każdej łazience. Nie zmienia to faktu, że jest to dobry wybór – są one wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych (zwłaszcza wilgoci). Ich tradycyjny wygląd nie do końca pasuje jednak do nowoczesnych wnętrz. Na szczęście jest na to rada – warto wybierać płytki, które imitują inne materiały. Drewno czy kamień bez wątpienia nadadzą łazience wyjątkowego charakteru. Imitujące je płytki zachowują odporność tradycyjnych kafelków, ale wizualnie całkowicie się od nich różnią. Są po prostu stworzone do nowoczesnych wnętrz!

Po więcej informacji zapraszamy na: Silla.pl

Jak urządzić strefę kąpielową w nowoczesnej łazience?

Aranżacja strefy kąpielowej powinna się rozpocząć od odpowiedzi na bardzo ważne pytanie – wanna czy prysznic? W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się i jedno i drugie. Jeśli decydujesz się na wybór prysznica, powinieneś zainstalować odpływ liniowy zamiast tradycyjnego brodzika. Po pierwsze pomoże to w zaoszczędzeniu cennego miejsca, a po drugie stworzy warunki do zainstalowania w łazience nowoczesnej kabiny typu walk-in. Jeśli jesteś miłośnikiem długich, relaksujących kąpieli, postaw na wannę – w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się zwłaszcza te o prostych, geometrycznych kształtach. Wanny wolnostojące to również trafiony pomysł. Zwróć jednak uwagę, aby nie były to klasyczne modele z nóżkami, a  urządzenia utrzymane we współczesnej stylistyce. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby w Twojej łazience znalazła się zarówno wanna, jak i prysznic – oczywiście pod warunkiem, że znajdziesz na nie miejsce!

Co z umywalką?

Prawdopodobnie zdążyłeś już wywnioskować, że geometryczne kształty wyjątkowo pasują do nowoczesnych wnętrz. Ta zasada tyczy się również umywalek. We współczesnych łazienkach świetnie sprawdzą się modele nablatowe, umieszczane bezpośrednio na meblach. To efektowne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy i podkreślisz nowoczesny charakter łazienki.

art2a

Przechowywanie w nowoczesnej łazience

Nowoczesne wnętrza to przestronne wnętrza, dlatego ich wyposażenie należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Wykorzystuj więc dostępne miejsce – stwórz półki na zabudowie wanny czy kabiny prysznicowej. Dobrym pomysłem będzie również utworzenie wnęk w ścianach, gdzie będzie można efektywnie przechowywać różnego rodzaju przybory kosmetyczne i inne akcesoria łazienkowe.