fbpx

W jaki sposób podkreślić nowoczesny styl wnętrza?

Polacy pokochali nowoczesność. Widać to bardzo wyraźnie po tym, co wybierają podczas zakupów, jak urządzają swoje przestrzenie, co im się podoba.

Mogłoby się wydawać, że ten trend pozostaje nieco w opozycji do równie popularnego dziś stylu vintage czy rustykalnego, lecz nie do końca jest to prawda. Dlaczego? Bowiem nowoczesność wyraża się nie tylko poprzez printy, ale również (o ile nie przede wszystkim) sposób wytwarzania mebli czy dodatków, użyte materiały oraz techniki tworzenia. Bardzo dobrym przykładem nowoczesności w czterech ścianach Polaków są dziś fototapety! Nie dziwi zatem fakt, iż pojawiają się one w tak wielu domach i mieszkaniach, zdobiąc i pełniąc wiele innych funkcji.

Dawniej i dziś

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nierzadko były to koszmarki, które umieszczało się na powierzchni ściany z braku lepszego pomysłu. Czy pasowały? Nie! Czy prezentowały się dobrze? Niekoniecznie! Czy naprawdę zdobiły? I tutaj odpowiedź jest przecząca. Trudno jednak dziwi się temu, gdy do wyboru była niezwykle ograniczona paleta barw i modeli, ciężko było wybrać coś, co komponowałoby się świetnie na określonej przestrzeni.

fototapeta relaks posrod zieleni demur

Więcej wzorów znajdziesz tutaj

Dzisiejsze czasy natomiast przyniosły istna rewolucję. Wzorów do wyboru są tak naprawdę miliony, nie ma chyba na świecie osoby, która z dostępnego asortymentu nie byłaby w stanie wybrać niczego dla siebie. Niegdyś bardzo często fototapety brudziły się mocno, z łatwością można było zerwać je z powierzchni ściany (co z upodobaniem zdarzało się kilkulatkom). Teraz są to najwyższej jakości naścienne ozdoby, które są w stanie dekorować przestrzeń przez długie lata, pozostając niezmiennie w idealnym stanie.

fototapeta nadmorskie reminescencje demur

Fototapety powszechnie uważane są za ten typ ozdób naściennych, który stanowi idealny duet walorów estetycznych z praktycznymi. Ich uniwersalność także godna jest uwagi, bowiem okazuje się, że świetnie sprawdzają się one nie tylko w domach i mieszkaniach Polaków, ale też w biurach, sklepach, salonach urody, przedszkolach – długo można by wymieniać.

Kto najczęściej decyduje się na zakup fototapet?

Tak naprawdę wszyscy, którzy pragną wprowadzić do wnętrz element nowoczesny, nieco zaskoczenia, niebanalny akcent, który będzie przyciągał uwagę domowników i gości. Na szczęście tworzone dziś egzemplarze są w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, tworzy się je bowiem z materiałów najwyższej jakości oraz przy wykorzystaniu innowacyjnych technik, na czym, jak już wspomnieliśmy, opiera się również ich nowoczesność.

Zrób to sam, czyli kwestia montażu

Każdy kupujący może bez problemu samodzielnie zamontować kupiony przez siebie model na ścianie, wymaga to jedynie nabycia zestawu podstawowych akcesoriów i nieco wolnego czasu. Dobrze mieć do pomocy drugą osobę, wówczas praca szybciej się toczy. Oto kolejny argument na poparcie tezy o nowoczesności tego typu naściennych ozdób – wszak gdy nie musimy wzywać fachowców zajmujących się montażem, produkt staje się zdecydowanie bardziej innowacyjny, z kategorii „zrób to sam”. Nikogo nie powinno zatem dziwić to, że Polacy, kiedy mają do wyboru całe mnóstwo różnego typu dekoracji do domu czy mieszkania, na pierwszym miejscu bezapelacyjnie stawiają dziś właśnie fototapety.

fototapeta kwiatowe niezwyklosci demur

Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał, że pojawi się jeszcze więcej modeli fototapet (w tym najbardziej nowoczesnych modeli trójwymiarowych, dzięki którym z mózgiem i narządem wzroku obserwatora toczy się gra), Ponadto mają one za zadanie optycznie powiększyć wnętrze. Nie ma lepszego sposobu na to, by w pomieszczeniu nowoczesność zagrała odtąd pierwsze skrzypce!

Materiał powstał we współpracy z serwisem demur.pl