Skip to main content

Jaka jest najlepsza folia odbijająca ciepło?

| tekst sponsorowany | Dom

Lato daje się we znaki każdego roku, nawet jeśli upał trwa kilka dni, to funkcjonowanie w zamkniętym pomieszczeniu bez klimatyzacji może być niemożliwe. Montowanie klimatyzacji wiąże się z instalowaniem specjalnego odbiornika, a koszty jej utrzymania są wysokie. Alternatywą jest folia okienna do ochrony przed promieniami słonecznymi. Struktura zabezpiecza przed upałem. W artykule przyjrzymy się foliom i podpowiemy, które wybrać.

Niezależnie czy upał i nadmierne nasłonecznienie przeszkadza Ci w mieszkaniu, domu, hali produkcyjnej czy biurze folie do ochrony przed promieniami słonecznym będą pasować wszędzie. Szczególnie podczas pracy komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Odbijające promienie słoneczne oraz uczucie nieprzyjemnego gorąca przez cały dzień prowadzi do spadku koncentracji, co ma bezpośredni wpływ na wykonywane obowiązki. Bezpieczna, ekologiczna i niegenerująca dodatkowych kosztów utrzymania folia ochronna zyskuje zaufanie wśród wielu klientów.

Srebrno-srebrna, z efektem niebieskiego czy przydymiana – która folia?

Zadaniem folii jest redukcja energii słonecznej nawet o 99% promieni UV. Powłoka może być wykonana z różnych odcieni w zależności od indywidualnych potrzeb. W specyfikacji produktu będzie informacja o stopniu zaciemnienia. Efekt lustra weneckiego gwarantuje dobrą widoczność na zewnątrz. Stosowane są w miejscach, w których występuje różnica w oświetleniu z obu stron szyby.

W ofercie profesjonalistów można znaleźć folie o różnym stopniu przyciemnienia, co jest uzależnione od zastosowanych technologii. W celu zaspokojenia nawet najbardziej wygórowanych wymagań folie mają różny stopień zaciemnienia, dlatego jedne z powodzeniem mogą być stosowane w oknach mniejszych np. w domu, a inne sprawdzają się jako zabezpieczenie hali magazynowej. W przypadku budynków o szczególnym designie, na przykład w starym budownictwie polecane są folie z delikatnym przydymieniem. Kolorowe folie mimo ciekawego efektu wizualnego mogłyby nie być spójne z charakterem pomieszczenia.

Folie lustro weneckie o różnych barwach i mieszanych kolorach na każdej ze stron tworzy skuteczną barierę ochronną dla oka. Podobnie jak lustra na komendzie z filmów akcji, tak i w tym przypadku z jednej strony zachowujemy całkowitą widoczność, z drugiej warstwę nieprzezroczystą. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie wzmożonej ochrony przed promieniami słonecznymi, ale i uchroni przed wścibskimi przechodniami.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą: http://foliggo.com/


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?