Przejdź do głównej treści

Jakie baterie łazienkowe będą pasować do twojej łazienki?

| tekst sponosowany | Dom

bateria lazienkowa

 

Wybór baterii łazienkowych tylko pozornie jest sprawą prostą. W praktyce okazuje się, że nie wystarczy iść do sklepu i pokazać palcem tę, która wydaje się najładniejsza. Najładniejsza wcale nie znaczy najlepsza.

 

Czy można mówić o tym, że jedne baterie do wanny są lepsze a drugie gorsze? Z pewnością jest kilka szczegółów, które mogą świadczyć o jakości, jednak kluczową sprawą jest dobranie baterii tak, by wygodnie z nich korzystać, oraz by pasowały wizualnie do wystroju łazienki.

Generalna zasada głosi, że nie ma nic lepszego niż komplet. Jeśli nad wanną wieszamy baterię w stylu retro, to nad umywalką nie możemy zamontować nowoczesnej baterii podtynkowej. Efekt w najlepszym razie będzie komiczny, w najgorszym – kiczowaty. Podobnie nad kanciastą umywalką źle będzie wyglądała bateria o zaokrąglonych kształtach, lepiej postawić na jednolitość wzorów geometrycznych i wybrać pasujące baterie do umywalek. 

Wielkość też nie jest bez znaczenia. Do wyboru mamy zarówno małe, delikatne baterie, jak i te bardziej okazałe. Wyznacznikiem najczęściej jest wielkość umywalki. Nad maleńką duża bateria będzie wyglądała co najmniej dziwnie. I odwrotnie, zamontowanie nad dużą umywalką niewielkiej baterii też będzie dekoracyjnym faux pas. W przypadku wanny i prysznica rzecz nie jest już tak oczywista, nad dużą wanną każda bateria wydaje się mała, dlatego w tym wypadku trzeba trzymać się zasady kompletowania baterii – nad wanną wieszamy baterię w takim samym stylu jak nad umywalką.

Dwa kurki czy jeden uchwyt? Z praktycznego punktu widzenia lepiej sprawdza się to drugie rozwiązanie. Uchwyt pozwala szybko ustawić pożądaną temperaturę wody oraz ciśnienie strumienia. Ponadto, co z pewnością nie jest bez znaczenia, baterie natryskowe z uchwytami zużywają aż o 70% mniej wody, niż baterie dwukurkowe. Jeśli jednak postawimy na baterie retro z dwoma kurkami warto sprawdzić jakość głowic. Najlepszą szczelność i wytrzymałość gwarantują głowice ceramiczne. Ponadto w kranach z takimi głowicami odkręcanie kurków jest znacznie lżejsze niż przy innych rozwiązaniach.

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu lub generalnego remontu łazienki, można pokusić się o instalację baterii podtynkowej. Taka bateria wygląda bardzo nowocześnie, zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej i odznaczają się dużą funkcjonalnością. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku awarii konieczne może być skucie fragmentu glazury.   

Coś dla oka, czyli kolor można wybrać praktycznie dowolny, oczywiście pasujący do wystroju łazienki.

Więcej o bateriach łazienkowych można przeczytać na: http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/pozostale/akcesoria-i-baterie/


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.