Skip to main content

Jakie baterie łazienkowe będą pasować do twojej łazienki?

| tekst sponosowany | Dom

bateria lazienkowa

 

Wybór baterii łazienkowych tylko pozornie jest sprawą prostą. W praktyce okazuje się, że nie wystarczy iść do sklepu i pokazać palcem tę, która wydaje się najładniejsza. Najładniejsza wcale nie znaczy najlepsza.

 

Czy można mówić o tym, że jedne baterie do wanny są lepsze a drugie gorsze? Z pewnością jest kilka szczegółów, które mogą świadczyć o jakości, jednak kluczową sprawą jest dobranie baterii tak, by wygodnie z nich korzystać, oraz by pasowały wizualnie do wystroju łazienki.

Generalna zasada głosi, że nie ma nic lepszego niż komplet. Jeśli nad wanną wieszamy baterię w stylu retro, to nad umywalką nie możemy zamontować nowoczesnej baterii podtynkowej. Efekt w najlepszym razie będzie komiczny, w najgorszym – kiczowaty. Podobnie nad kanciastą umywalką źle będzie wyglądała bateria o zaokrąglonych kształtach, lepiej postawić na jednolitość wzorów geometrycznych i wybrać pasujące baterie do umywalek. 

Wielkość też nie jest bez znaczenia. Do wyboru mamy zarówno małe, delikatne baterie, jak i te bardziej okazałe. Wyznacznikiem najczęściej jest wielkość umywalki. Nad maleńką duża bateria będzie wyglądała co najmniej dziwnie. I odwrotnie, zamontowanie nad dużą umywalką niewielkiej baterii też będzie dekoracyjnym faux pas. W przypadku wanny i prysznica rzecz nie jest już tak oczywista, nad dużą wanną każda bateria wydaje się mała, dlatego w tym wypadku trzeba trzymać się zasady kompletowania baterii – nad wanną wieszamy baterię w takim samym stylu jak nad umywalką.

Dwa kurki czy jeden uchwyt? Z praktycznego punktu widzenia lepiej sprawdza się to drugie rozwiązanie. Uchwyt pozwala szybko ustawić pożądaną temperaturę wody oraz ciśnienie strumienia. Ponadto, co z pewnością nie jest bez znaczenia, baterie natryskowe z uchwytami zużywają aż o 70% mniej wody, niż baterie dwukurkowe. Jeśli jednak postawimy na baterie retro z dwoma kurkami warto sprawdzić jakość głowic. Najlepszą szczelność i wytrzymałość gwarantują głowice ceramiczne. Ponadto w kranach z takimi głowicami odkręcanie kurków jest znacznie lżejsze niż przy innych rozwiązaniach.

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu lub generalnego remontu łazienki, można pokusić się o instalację baterii podtynkowej. Taka bateria wygląda bardzo nowocześnie, zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej i odznaczają się dużą funkcjonalnością. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku awarii konieczne może być skucie fragmentu glazury.   

Coś dla oka, czyli kolor można wybrać praktycznie dowolny, oczywiście pasujący do wystroju łazienki.

Więcej o bateriach łazienkowych można przeczytać na: http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/pozostale/akcesoria-i-baterie/


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?