Skip to main content

Ocieplamy poddasze – krok po kroku

dom

Modernizując poddasze zyskujemy dodatkową przestrzeń w domu. Remont należy zacząć od zapewnienia pomieszczeniu znakomitej izolacji termicznej oraz akustycznej. Proces ten znacząco usprawniają nowoczesne systemy pianek poliuretanowych, które ocieplają poddasze, czyniąc je pomieszczeniem wyjątkowo funkcjonalnym i zapewniającym mieszkańcom komfortowe warunki.

Ocieplanie natryskowe

Na rynku rozwiązań termomodernizacyjnych od kilku lat królują nowoczesne techniki ocieplania trudno dostępnych miejsc, do których z całą pewnością należy poddasze. W takich sytuacjach stosuje się innowacyjne pianki poliuretanowe, rozpylane przez wysokociśnieniowe urządzenia, mogące dotrzeć do różnych zakamarków. Na rynku znajdziemy 2 podstawowe rodzaje pianek – o strukturze otwartych i zamkniętych komórek. Pianka zamkniętokomórkowa zapewnia znakomite właściwości termoizolacyjne, zaś ta o strukturze otwartej gwarantuje doskonałe wyciszenie pomieszczeń. Jej wysoka przyczepność do podłoża sprawia, że ocieplanie staje się jeszcze bardziej efektywne. Aplikacja produktu nie jest czynnością skomplikowaną i odbywa się wyjątkowo sprawnie – wystarczy skierować dyszę urządzenia na powierzchnię ściany lub stropu i rozpocząć rozpylanie pianki.

Zastosowanie pianek poliuretanowych

Innowacyjne systemy pianek dwukomponentowych są stosowane nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynków, przez to ich użycie jest wyjątkowo komfortowe. W ten sposób możemy ocieplać ściany i stropy budynków, jednak piankę stosuje się również na podłogi o niewielkim oraz znacznym natężeniu ruchu. Jej struktura zabezpiecza także przed szkodliwym wpływem wody, stanowi więc doskonałą barierę hydroizolacyjną. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poddaszy, które codziennie są narażone na oddziaływanie deszczu, śniegu i innych czynników atmosferycznych, potrzebują więc dodatkowej ochrony.

Zobacz efekty

Największą zaletą stosowania pianek poliuretanowych do modernizacji poddaszy jest uzyskanie wysokiej izolacji termicznej remontowanego pomieszczenia, która znacznie przewyższa efekty odczuwalne przy używaniu tradycyjnej wełny mineralnej lub styropianu. Dzięki temu poddasze zachowuje ciepło, nie wyziębia się podczas mrozów i zapewnia mieszkańcom komfortowe warunki. Należy również wspomnieć o uzyskaniu dużych oszczędności na materiałach opałowych. Stosując dwukomponentowe systemy pianek do ocieplania za jednym zamachem zyskujemy takżeochronę przed wodą, która jest szczególnie uciążliwa w przypadku dachów.

Pianka o strukturze komórek otwartych to rozwiązanie, które nie wymaga zmian w dokumentacji budynku, jej zastosowanie nie przysporzy nam więc dodatkowych zmartwień. Nowoczesne rozwiązania są także wyjątkowo ekologiczne, stanowią materiał nietoksyczny. Pianka o strukturze zamkniętych komórek może również ochronić dach przed pożarem, znacząco spowalniając rozprzestrzenianie się ognia. Uzyskane efekty, czyli tzw. izolacja bezmostkowa, sprawia, że ocieplone poddasze stanie się funkcjonalnym i przytulnym pomieszczeniem. (źródło:http://www.kumibex.pl/)


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?