Przejdź do głównej treści

Remont domu sfinansujesz nie tylko ze swojego portfela. Co oferują banki?

| comperia | Dom

comperia

Początek kalendarzowej wiosny to doskonały czas, aby zabrać się za uporządkowanie przestrzeni w domu, naprawę ogrodzenia, posadzenie nowych roślin w ogrodzie i malowanie elewacji. Za materiały i obsługę ekipy remontowej zapłacisz nawet kilkadziesiąt tys. złotych, dlatego dziś sprawdziliśmy, jak w pokryciu tych kosztów pomoże ci bank.

3 różne produkty, z których sfinansujesz remont domu

O ile za odświeżenie mieszkania o wielkości 40-60 metrów kwadratowych zapłacisz nie więcej niż kilka lub kilkanaście tys. złotych, o tyle generalny remont domu jednorodzinnego może sięgać nawet 40-70 tys. złotych. Jeśli nie chcesz spustoszyć swojego rodzinnego portfela w ciągu kilku kolejnych miesięcy, możesz odroczyć koszty korzystając z kilku różnych rozwiązań kredytowych

Pytanie tylko, który z nich będzie odpowiedni dla ciebie?

1. Kredyt hipoteczny to najtańszy sposób na największy remont domu
Przygotowujesz się do gruntownej modernizacji domu? Zdecyduj się na kredyt hipoteczny, który w ogólnym rozrachunku będzie najtańszy w obsłudze, a przy tym sfinansujesz z niego obsługę ekipy remontowej i materiałów o łącznej wartości nawet 50-60 tys. złotych i więcej.

– Do kosztów kredytu hipotecznego będziesz musiał jednak doliczyć obowiązkowe ubezpieczenie domu w podstawowym lub pełnym zakresie – czytamy w publikacji „Niestandardowe ubezpieczenie domu” Comperia.pl.

2. Limit na koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym
Planujesz tylko niewielki remont, którym zajmiesz się sam, a potrzebne ci tylko podstawowe materiały? Możesz zdecydować się na wykorzystanie limitu na ROR. Tego typu pożyczka jest wygodna, bo nie wymaga składania wniosku w banku i środki możesz podjąć o każdej porze dnia w miarę swoich potrzeb.

Pamiętaj jednak, że limit na koncie nie jest nieograniczony i nawet jeśli dobrze zarabiasz, nie zaciągniesz w ten sposób więcej niż kilka, do około 10,000 złotych.

Poza tym, limit na koncie wymaga dużej samodyscypliny, bo to już nie po banku, a po twojej stronie leży konieczność ułożenia sobie chociażby wstępnego harmonogramu spłaty.

3. Kredyt gotówkowy na remont z nieco większym rozmachem
Jeśli potrzebujesz kilkanaście tys. złotych, złóż wniosek o kredyt gotówkowy. Banku nie interesuje na co wydasz środki, dlatego licz się, że to jeden z najbardziej kosztownych sposobów na sfinansowanie remontu nieruchomości, jednak w przeciwieństwie do limitu na ROR, w ten sposób możesz postarać się o nawet 20-30 tys. złotych i więcej.

Bank ułoży za ciebie ścisły harmonogram, dlatego to też lepsze rozwiązanie, jeśli obawiasz się, że nie potrafiłbyś poradzić sobie z samodzielnym rozplanowaniem spłaty.


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.