Skip to main content


Zestaw Mesh - czyli jak polepszyć komfort korzystania z sieci Wi-Fi?

| artykuł sponsorowany | Dom

Chcemy komfortowo czuć się w jakiejś sytuacji, ubraniach, samochodach. Można to również odnieść do korzystania z sieci Wi-Fi. Zdecydowanie nikt nie marzy o problemach w trakcie przeszukiwania Internetu, przesyłania zdjęć czy bardzo ważnych dokumentów. Dlatego też warto poznać topologię Mesh.

Dlaczego pojawiają się problemy w trakcie korzystania z sieci Wi-Fi?

Bez względu na to, czy korzystamy z Internetu w pracy, czy w domu oczekujemy, że będzie to przebiegało bez problemu. Nikt nie lubi, gdy w trakcie zdalnego wykonywania swoich obowiązków pojawiają się zakłócenia uniemożliwiające wywiązanie się z powierzonych zadań. Również podczas oglądania filmu lub grania niemile widziane są przerwy. Problemy z siecią Wi-Fi mogą być związane z kilkoma czynnikami, takimi jak:

  • za duża ilość sieci Wi-Fi wokół naszego biura lub domu;
  • źle skonfigurowany i ustawiony router;
  • duża ilość urządzeń elektrycznych;
  • grube ściany;
  • za duża odległość od routera.

Wyżej wymienione problemy, w pewnym stopniu mogą zostać rozwiązane dzięki odpowiedniemu urządzeniu, które można kupić w sklepie https://fritz-shop.eu/pol_m_Mesh-WiFi-410.html. Warto rozważyć zakup routera, który będzie działał w sieci Mesh. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, które może rozwiązać niektóre z wcześniej wspomnianych problemów.

 

Sieć Wi-Fi Mesh jako idealny sposób na poprawienie jakości korzystania z Internetu

 

Na początku dobrze byłoby wyjaśnić, co kryje się pod hasłem wspomnianej topologii Mesh. Może się okazać, że ta wiedza będzie dla nas wybawieniem. Rozwiązanie to najłatwiej sobie wyobrazić jak sieć – pajęcza lub rybacka. To nie ma znaczenia. Chodzi o poszczególne punkty, które są ze sobą połączone. Oczywiście musi być punkt centralny. W sieci Mesh będzie nim router. Następnymi punktami mogą być inne routery, wzmacniacze sygnału lub powerline. Na stronie https://fritz-shop.eu/pol_m_Mesh-WiFi_Zestawy-Mesh-WiFi-411.html można znaleźć gotowe, proponowane zestawy. Właściwa konfiguracja wszystkich urządzeń gwarantuje:

  • możliwość dowolnego modyfikowania zasięgu sieci Wi-Fi Mesh;
  • spokojne przemieszczanie się po całej powierzchni objętej tą siecią bez konieczności łączenia się z następnymi urządzeniami (nasz telefon lub tablet widzi tylko jedną sieć).

Jest to rozwiązanie, które warto zastosować i nie martwić się więcej o potencjalne problemy w trakcie korzystania z domowego lub biurowego Wi-Fi.


Dom

Jaką chłodziarko-zamrażarkę SMEG kupić - nowoczesną czy vintage?

Chłodziarko-zamrażarka to jeden z bazowych sprzętów na wyposażeniu każdej kuchni. Obecnie istnieje wiele różnych opcji do wyboru, ale jedną z najbardziej popularnych marek jest włoski producent SMEG.

Jak umyć okna bez smug?

Wiosenne porządki często kojarzą się z myciem okien. Ale tak naprawdę ta czynność nie jest wykonywana tylko na pożegnanie zimy. Aby szyby lśniły czystością, warto dbać o nie regularnie i odświeżyć oraz wypolerować je raz na kilka tygodni lub miesięcy – zależnie od potrzeb. Co więcej, nie musi być...

Nowoczesne techniki sprzątania dla zdrowszego domu

Zadbany dom to oczywiście czysty dom. Jeśli chcesz zadbać o porządek w swoich czterech ścianach, możesz dzisiaj sięgać po nowoczesne środki, dzięki którym sprzątanie będzie nie tylko szybsze, prostsze, ale również zdrowsze dla domowników. Do tych zasługujących na uwagę zalicza się preparaty Nanomax.

Deski bambusowe do krojenia: Wybierz odpowiednią dla swoich potrzeb

Deski bambusowe do krojenia zyskują na popularności wśród miłośników gotowania, którzy cenią sobie trwałość i ekologiczny charakter swoich narzędzi kuchennych.

Lampy ekologiczne- do jakich wnętrz pasują?

W dzisiejszych czasach bycie eko stało się bardzo modne i pożądane. Nic więc dziwnego, że również takie trendy przeniosły się na kanwę aranżacji wnętrz. W związku z tym także wśród lamp pojawiło się wiele propozycji, które wpisują się w charakterystykę eko. Do jakich wnętrz warto wybierać tego ro...

Zabezpieczenie przed szkodnikami

Jak skutecznie walczyć ze szkodnikami? To tylko z pozoru może wydawać się proste. Niektórzy nieproszeni goście potrafią być bardzo wymagającymi przeciwnikami, a areną zmagań będzie duże przedsiębiorstwo produkcyjne, posiadające ogromne magazyny żywności, sytuacja szybko może wymknąć się spod kont...

Czy warto zamontować klimatyzację w domu lub biurze?

Montaż klimatyzacji staje się coraz popularniejszą metodą chłodzenia pomieszczeń domowych czy biurowych w upalne dni. Niewiele osób wie, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także usprawnienie przepływu i oczyszczania powietrza. Czy jej montaż jest opłacalną inwestycją?