Skip to main content

Zalety stosowania nowoczesnych dogrzewaczy układu c.o.

| Artykuł sponsorowany | Dom

Zakończenie sezonu grzewczego to dobry czas na analizę dotychczasowo ponoszonych kosztów. Należy dokonać analizy jakości używanej instalacji centralnego ogrzewania oraz wysokości rachunków za ogrzewanie.

W wielu przypadkach może okazać się, że obecne urządzenie grzewcze ma zbyt małą moc, aby zaspokoić potrzeby użytkowników budynku. Konieczne może okazać się uzupełnienie systemu o dodatkowe źródło ciepła. Często stosowanym rozwiązaniem są dogrzewacze układu c.o. Jak działają i jakie korzyści powoduje ich stosowanie?

Dodatkowe źródło ciepła w systemie grzewczym

Dogrzewacze układu c.o. to urządzenia stanowiące dodatkowe źródło ciepła. Mogą być wykorzystywane w ramach instalacji centralnego ogrzewania i powodują podwyższenie temperatury wody krążącej w systemie grzewczym. Ich używanie jest ważne w sytuacji, gdy standardowe źródło ogrzewania nie jest w stanie zapewnić wystarczającego ciepła, szczególnie w zimne dni. Należy zaznaczyć, że dogrzewacze układu c.o. mogą wykorzystywać różne źródła energii, na przykład, gaz, olej opałowy, biopaliwa, energię elektryczną lub słoneczną. Dlatego koszt ich stosowania zależy od rodzaju zastosowanej technologii i mocy urządzeń.

Możliwość używania różnych rodzajów paliw

Stosunkowo tanie w eksploatacji są dogrzewacze układu c.o. na biomasę lub płynne biopaliwa. Mogą wykorzystywać drewno, słomę, pellet lub bioolej. Są ekologiczne i nie generują dużych kosztów podczas eksploatacji, wymagają jednak połączenia z zewnętrznym zbiornikiem na paliwo. Są także mniej wydajne niż dogrzewacze na gaz lub olej opałowy. Droższe w użyciu są dogrzewacze układu c.o. używające energii elektrycznej. Są jednak wygodne w użyciu i mogą stanowić alternatywne lub rezerwowe urządzenie grzewcze w przypadku braku opału albo wysokich cen innych rodzajów paliw.

Prosta obsługa i niewielkie rozmiary

Dogrzewacze układu c.o. są łatwe w instalacji i mogą być stosowane w istniejących instalacjach centralnego ogrzewania. Charakteryzują się niską ceną w porównaniu do innych systemów, w tym kotłów i pomp ciepła. Mają zwykle niewielkie rozmiary, co pozwala montować je w różnych miejscach, także w pomieszczeniach o małych rozmiarach. Są proste w obsłudze, nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani stosowania specjalnych czynności konserwacyjnych. Mimo to mają wysoką wydatność energetyczną i skutecznie zwiększają efektywność działania całego systemu grzewczego.

Dogrzewacze Strzelec i Strzelec PRO

Szczególną uwagę warto zwrócić za dogrzewacze układu c.o. Strzelec i Strzelec PRO. Mogą być stosowane jako alternatywne źródło ciepła w układach PV, a także jako urządzenie wspomagające pompy ciepła. Pozwalają na wykorzystywane fotowoltaiki do celów grzewczych. Mają możliwość płynnej regulacji temperatury wody, a uniwersalny korpus umożliwia wymianę grzałek na moc dostosowaną do zmieniających się wymagań odbiorców. Tego rodzaju dogrzewacze układu c.o. mogą pracować zarówno w pionie, jak i poziomie, ponadto można je montować w układach otwartych i zamkniętych. Jest to jedna z najciekawszych ofert dostępnych na polskim rynku.


Dom

Lampy ekologiczne- do jakich wnętrz pasują?

W dzisiejszych czasach bycie eko stało się bardzo modne i pożądane. Nic więc dziwnego, że również takie trendy przeniosły się na kanwę aranżacji wnętrz. W związku z tym także wśród lamp pojawiło się wiele propozycji, które wpisują się w charakterystykę eko. Do jakich wnętrz warto wybierać tego ro...

Zabezpieczenie przed szkodnikami

Jak skutecznie walczyć ze szkodnikami? To tylko z pozoru może wydawać się proste. Niektórzy nieproszeni goście potrafią być bardzo wymagającymi przeciwnikami, a areną zmagań będzie duże przedsiębiorstwo produkcyjne, posiadające ogromne magazyny żywności, sytuacja szybko może wymknąć się spod kont...

Czy warto zamontować klimatyzację w domu lub biurze?

Montaż klimatyzacji staje się coraz popularniejszą metodą chłodzenia pomieszczeń domowych czy biurowych w upalne dni. Niewiele osób wie, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także usprawnienie przepływu i oczyszczania powietrza. Czy jej montaż jest opłacalną inwestycją?

Jakie maszyny czyszczące wybrać do sprzątania hotelu?

Prowadzisz pensjonat, a może jesteś właścicielem firmy sprzątającej, która specjalizuje się w czyszczeniu hoteli i lokali z branży Horeca? W takim razie powinieneś wiedzieć, które sprzęty warte są inwestycji. Na samym początku dokładnie przeanalizuj potrzeby i specyfikę hotelu. Jeśli jednak szuka...

Poznaj najwyższej jakości materace do spania!

Obecnie wybór materaca nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Rynek został wręcz zasypany rozmaitymi produktami i modelami, co utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Jaka firma wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak odpowiednia pościel wpływa na jakość Twojego wypoczynku?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, wpływając nie tylko na naszą fizyczną, ale również psychiczną kondycję. Jednym z czynników, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu, jest odpowiednio dobrana pościel. W tym kontekście, prześcieradło z gumką 160x200 staje się ...

Roleta zaciemniająca na okno dachowe - funkcjonalność zarówno zimą, jak i latem

Choć użytkowanie rolet wewnętrznych na okna dachowe jest najczęstsze przy dużym nasłonecznieniu, to mogą one sprawdzać się nie tylko latem, ale i zimą. To świetne rozwiązanie całoroczne, na które warto się zdecydować. Dziś przedstawimy wszystkie ich cechy i zalety.