Skip to main content

Jak działa płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux?

| Artykuł sponsorowany | Dom

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w nowoczesnych kuchniach. Rozwiązanie takie, jak płyta indukcyjna z wbudowanym okapem, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni. Dzięki temu, że okap jest zintegrowany z płytą, nie ma konieczności instalowania osobnego urządzenia. To nie tylko oszczędza przestrzeń, ale również dodaje kuchni nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

 

Budowa płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne połączenie funkcjonalności i elegancji. W koncepcji tej płyty indukcyjnej zastosowano 4-segmentową strefę grzewczą, wyposażoną w intuicyjny panel dotykowy do sterowania. Dzięki temu, zarówno okap, jak i strefy grzewcze, mogą być sterowane w sposób niezwykle precyzyjny i intuicyjny. Wbudowany w płytę okap, wyposażony jest w filtr 2w1, który jest w stanie skutecznie pochłaniać opary i zapachy podczas gotowania. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na optymalizację przestrzeni w kuchni, zachowując przy tym najwyższy standard funkcjonalności.

Zasada działania płyty indukcyjnej

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. W praktyce oznacza to, że źródłem ciepła są nie same pola grzewcze, ale bezpośrednio naczynia stojące na płycie. Pole elektromagnetyczne generowane przez płytę indukuje prąd elektryczny w dnie garnka czy patelni, które dzięki temu samo się nagrzewa. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych naczyń z materiałów ferromagnetycznych, które reagują na pole magnetyczne.

Korzyści płynące z korzystania z płyty indukcyjnej to przede wszystkim szybkość i efektywność. Dzięki temu, że ciepło generowane jest bezpośrednio w naczyniu, a nie na płycie, proces gotowania jest znacznie szybszy. Ponadto, płyta indukcyjna jest bardziej efektywna energetycznie, ponieważ minimalizuje straty ciepła – ciepło jest przekazywane bezpośrednio do garnka, a nie do otoczenia.

Zasada działania zintegrowanego wyciągu

Zintegrowany wyciąg w płycie indukcyjnej Electrolux działa automatycznie, pochłaniając parę i zapachy powstające podczas gotowania. Wyciąg ten wyposażony jest w filtr węglowy, który skutecznie oczyszcza i odświeża powietrze w kuchni. Filtr ten reaguje na obecność cząsteczek zapachowych i zanieczyszczeń, pochłaniając je i przekształcając w czyste powietrze.

Funkcja Hob2Hood pozwala okapowi na automatyczne dostosowanie się do poziomu mocy płyty grzewczej. W praktyce oznacza to, że okap samoczynnie zwiększa lub zmniejsza swoją moc w zależności od intensywności gotowania - im wyższa temperatura na płycie, tym większa moc wyciągu. Dzięki temu, nie musimy samodzielnie regulować mocy wyciągu, co jest niezwykle wygodne i pozwala skupić się wyłącznie na procesie gotowania.

Zalety korzystania z płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem

Dzięki funkcji FlexiBridge®, jedną dużą powierzchnię płyty indukcyjnej można dostosować do patelni różnych rozmiarów. To daje dużą elastyczność i pozwala na wykorzystanie całej powierzchni płyty. Płyta indukcyjna z okapem to nie tylko oszczędność miejsca. To również łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Filtry okapu można myć ręcznie lub w zmywarce, a gładka powierzchnia płyty indukcyjnej z łatwością wyczyścisz po gotowaniu.

Podsumowując, płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux KCC85450 to innowacyjne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla każdej kuchni. Dzięki niej, gotowanie staje się prostsze, a kuchnia pozostaje czysta i wolna od nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystaj możliwości, jakie daje płyta indukcyjna Electrolux i ciesz się komfortem gotowania na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux


Dom

Poznaj najwyższej jakości materace do spania!

Obecnie wybór materaca nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Rynek został wręcz zasypany rozmaitymi produktami i modelami, co utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Jaka firma wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak odpowiednia pościel wpływa na jakość Twojego wypoczynku?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, wpływając nie tylko na naszą fizyczną, ale również psychiczną kondycję. Jednym z czynników, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu, jest odpowiednio dobrana pościel. W tym kontekście, prześcieradło z gumką 160x200 staje się ...

Roleta zaciemniająca na okno dachowe - funkcjonalność zarówno zimą, jak i latem

Choć użytkowanie rolet wewnętrznych na okna dachowe jest najczęstsze przy dużym nasłonecznieniu, to mogą one sprawdzać się nie tylko latem, ale i zimą. To świetne rozwiązanie całoroczne, na które warto się zdecydować. Dziś przedstawimy wszystkie ich cechy i zalety.

Urządzenie wielofunkcyjne do gotowania - o czym powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Urządzenie wielofunkcyjne do gotowania to nowa jakość pracy w kuchni. Uważasz, że nie umiesz gotować? Przekonamy cię, że jest inaczej. A może właśnie umiesz i nie chcesz, żeby urządzenie decydowało za ciebie? Spokojnie, przejdź w tryb ręczny i wybierz własne parametry pracy. To Ty tu rządzisz. Za...

Czym są kolumny podłogowe?

Kolumny podłogowe to element, który odgrywa ważną rolę w wielu systemach audio. Mają one wpływ nie tylko na jakość dźwięku, ale także na estetykę i ergonomię przestrzeni, w której są umieszczone. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym są kolumny podłogowe, jak działają, jakie są ich rodzaje i...

Zalety stosowania nowoczesnych dogrzewaczy układu c.o.

Zakończenie sezonu grzewczego to dobry czas na analizę dotychczasowo ponoszonych kosztów. Należy dokonać analizy jakości używanej instalacji centralnego ogrzewania oraz wysokości rachunków za ogrzewanie.

Mydelniczki pod prysznic - niezbędne wyposażenie każdej łazienki

Kiedy myślimy o aranżacji łazienki, często skupiamy się na wyborze eleganckiej kabiny prysznicowej, nowoczesnej baterii czy wysokiej jakości kafelkach.