fbpx

Oszczędne pralko-suszarki. Jak wybrać najlepsze urządzenie i ekonomicznie z niego korzystać?

W naszych domach coraz częściej gości zaawansowany sprzęt, który ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. To, co do niedawna było jeszcze drogie i trudnodostępne obecnie jest w zasięgu wielu osób.

Dzięki takim urządzeniom jak pralko suszarki można nie tylko zrobić pranie, ale też szybko wysuszyć mokre rzeczy. Rozwiązanie to przydaje się w wielu sytuacjach. Do tego pralko suszarka zajmuje mało miejsca. Sprawdzi się zatem nawet w niewielkiej łazience lub innym pomieszczeniu. Mimo tych licznych zalet wiele osób nadal podchodzi do tego urządzenia z ostrożnością. Obawiają się bowiem, że sprzęt zniszczy rzeczy lub korzystanie z niego będzie bardzo drogie i wzrosną rachunki za energię. Postaramy się zmierzyć z tymi obawami!

Czym charakteryzuje się pralko suszarka? Jakie są zalety tego urządzenia?

Pralko-suszarka to rozwiązanie, które łączy w sobie funkcje pralki i suszarki w jednym urządzeniu. Nie trzeba zatem korzystać z dwóch, oddzielnych sprzętów, aby można było prać brudne rzeczy i mechanicznie je suszyć. Zaletą pralko suszarki poza jej wielofunkcyjnością jest także to, że nie trzeba przenosić mokrych ubrań z pralki do suszarki, co może oszczędzać czas i miejsce w domu.

Urządzenie tego typu pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba oczekiwać na zakończenie cyklu prania, aby przenieść mokre ubrania do suszarki. Pralko-suszarki oferują też programy, w których pranie i suszenie są wykonywane automatycznie. Taka funkcja sprawia, że nie trzeba pamiętać o tym, aby przekładać rzeczy. Nie ma więc ryzyka, że z uwagi na zbyt długie trzymanie ich w wilgoci zaczną nieprzyjemnie pachnieć. 

Dzięki połączeniu dwóch urządzeń w jedno, pralko-suszarka zajmuje mniej miejsca w pomieszczeniu niż oddzielna pralka i suszarka. Sprzęt jest też uważany za bardzo ekonomiczny. Jeden sprzęt pobiera bowiem mniej energii i wody niż dwa oddzielne urządzenia. Co więcej, oszczędne pralko-suszarki o wysokiej klasie energetycznej mogą sprawić, że spadną rachunki za prąd. Plusem jest także to, że w pralko suszarkach użytkownik ma do wyboru  różne programy prania i suszenia, które umożliwiają dostosowanie cykli do rodzaju tkanin i poziomu zabrudzenia.

Czy korzystanie z pralko suszarek jest oszczędne? 

Ponieważ obawy związane z kosztami użytkowania sprzętu są jednym z najczęstszych poświęcimy im nieco więcej miejsca. Pralko-suszarka z założenie jest bardziej oszczędna, jeśli porówna się ją do dwóch oddzielnych sprzętów używanych do czynności związanych z praniem i suszeniem ubrań. Korzystanie z jednego urządzenia do prania i suszenia pozwala zaoszczędzić na kosztach energii i wody, ponieważ nie trzeba przeprowadzać dwóch oddzielnych cykli.

Jednak, żeby rzeczywiście zauważyć korzyści takiego rozwiązania, warto postawić na sprzęt dobrej klasy. Porównywarka pralko suszarek pozwala zorientować się w parametrach poszczególnych producentów i wybrać to najlepsze. Niezmiennie od wielu lat wysokie pozycje zajmują pralko-suszarki Electrolux. Z czego wynika ich popularność? 

Najlepsze pralko suszarki Electrolux o są popularne wśród użytkowników z powodu ich niezawodności, funkcjonalności i łatwości obsługi. Suszarka Electrolux z funkcją prania pozwala na czyszczenie odzieży zarówno w wysokiej, jak i niskich temperaturach. Maksymalna prędkość wirowania to w wielu modelach aż 1200 obrotów. To pozwala na dobre odwirowanie rzeczy z wody i automatycznie skraca cykl suszenia. 

Cechą charakterystyczną najlepszych pralko suszarek jest także to, że oferują różne programy prania i suszenia, które umożliwiają dostosowanie cykli do rodzaju tkanin i poziomu zabrudzenia. Electrolux wprowadza w swoich urządzeniach innowacje technologiczne, aby zmniejszyć zużycie wody i energii. Pralko-suszarka Electrolux ma różne systemy czyszczenia, które pozwalają na utrzymanie czystości i higieny w urządzeniu.

Czy porównywarka pralko suszarek może pomóc w wyborze urządzenia? 

Zadając sobie pytanie jaka będzie dla nas najlepsza pralko suszarka trzeba brać pod uwagę kilka kwestii. Ważne będą zarówno optymalne ruchy piorące pozwalające na wyczyszczenie ubrań, jak i sama pojemność bębna piorącego. Dla części osób, które mają ubrania z delikatnych tkanin przyda się opcja prania w niskiej temperaturze. Dlatego też zakup pralko suszarki jest bardzo indywidualną kwestią. Pomocne w wyborze może być śledzenie różnych stron i znajdujących się na nich zestawień. Ranking pralko suszarek może ułatwić podjęcie właściwej decyzji. 

Zawsze zwrócić uwagę na pojemność pralko-suszarki, która określa ilość ubrań, którą można prać i suszyć jednocześnie. Pralko-suszarki z większą pojemnością są bardziej wydajne i oszczędne. Warto też dowiedzieć się, jakie funkcje i programy oferuje urządzenie, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację ubrań. Ważne są np. programy dla delikatnych tkanin, programy ekologiczne i skuteczność suszenia. Warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki generuje pralko-suszarka podczas pracy, zwłaszcza jeśli planuje się umieścić ją w innych pomieszczeniach niż łazienka.