fbpx

Trendy w wyposażeniu wnętrz 2023 – poznaj je!

2023 to rok, którego motywem przewodnim będzie maksymalizm, kolor, wyrazistość i blask. Jeśli planujemy zainwestować w wystrój naszego wnętrza lub tylko minimalnie odświeżyć to, co już jest, naszą uwagę powinno przykuć oświetlenie. Wszystkie modele lamp – wiszące, stojące, naścienne, a nawet te najbardziej wymyślne, będą cieszyły się ogromną popularnością w 2023 roku.

Lampy w stylu kawaii

Kawaii to japoński odpowiednik słów uroczy, słodki i dokładnie takie jest wszystko w tym stylu. Żywe, a zarazem stonowane kolory takie jak róże, błękity, żółcie i zielenie. Styl kawaii przypomina bajkową krainę, która mimo wielobarwności nie emanuje kiczem, a wręcz przeciwnie – fantazyjne połączenie kolorów w sezonie 2023 nada blasku każdemu wnętrzu, zachwycając swoją świeżością i elegancją. Kształt lamp może być różny – ważna jest kolorystyka, która nie może być zbyt neonowa oraz zbyt stłumiona. Lafaktoria to sklep z lampami z Warszawy, w którym styl kawaii każdy odnajdzie bez najmniejszego problemu.

Okrągły modernizm

Modernizm króluje w architekturze wnętrz od dłuższego czasu. W końcu wraz z nadejściem kolejnego wieku, z czasem porzucono stare przyzwyczajenia i wchodząc w nową epokę, narodził się i nowy styl. Jednak to nie znany wszystkim kultowy modernizm charakteryzujący się kanciastymi bryłami oraz płaszczyznami. Hitem nadchodzącego sezonu staną się łuki, łagodne linie i wszystkie krągłości. Wysokie lampy, na cienkich nóżkach oraz wiszące owale i okręgi to niezbędne elementy każdego modernistycznego wnętrza 2023 roku. Kolorystyka również jest ważna, biele i szarości połączone zielenią w różnych, najczęściej ciemnych odcieniach to podstawa modernistycznego wystroju. 

Ciemność i blask

Po długich latach, w których wystrój wnętrz zdominowany był przez jasne, naturalne kolory, nadszedł czas na stylowe, ciemne wnętrza bogate w brązy, ciemne zielenie, fiolety i wyraziste, niebieskie odcienie. Styl ten nazywa jest dark academy ze względu na wygląd zaczerpnięty z epoki wiktoriańskiej oraz biblioteczne, drewniane akcenty. Ciemna akademia to również moda na ciemne drewno, antyki oraz meble vintage, w tym lampy takie jak ogromne żyrandole i stojące klasyczne lampki. Naścienne oświetlenie, przypominające nieco świeczki również idealnie wpasują się w te trendy.

Glamour

Efekt glamour znany jest od wieków. Ten pochodzący z Hollywood, bogaty i elegancji wystrój, w 2023 zostanie przełamany industrialnymi, wręcz modernistycznymi kształtami, najczęściej o metalowej strukturze. Eklektyzm, bo tak nazywa się połączenie dwóch, często przeciwnych do siebie stylów, który wzbogaci nasze wnętrze o nowe dodatki. Świetnie prezentować się będą elementy z lat 70. w połączeniu z geometrycznymi wzorami. Eklektyzm to styl, który przełamuje wszelkie granice, nadając wnętrzu całkowicie nowego wyglądu, a stopień łączenia styli jest całkowicie dowolny.

Trendy 2023 – podsumowanie

Lafaktoria to sklep z lampami z Warszawy, który oferuje szeroki wybór lamp dopasowanych do każdego wnętrza. Niezależnie czy poszukujemy lampy w stylu modernistycznym, glamour czy może szukamy czegoś całkowicie odrębnego od panujących w 2023 roku trendów. Oprócz wyglądu jednak nie możemy zapomnieć, że w domu liczy się również komfort i wygoda. Dobór lampy do naszych potrzeb to podstawa dobrego wyposażenia. Pomimo to, trendy 2023 intrygują swoim wyglądem oraz nutką swojej energii kuszą do całkowitej metamorfozy wnętrza. Może i Ciebie zainspirują do zmian w Twoim otoczeniu?

źródło zdjęć: freepik.com