fbpx

Magia podświetlanych sufitów

Wielu z nas marzy o ambientowym oświetleniu w salonie czy sypialni. Zastanawiamy się jednak czy do montażu tego rodzaju lamp, konieczne jest wynajęcie ekipy czy można to zrobić we własnym zakresie. Do tego ważna jest kwestia finansowa samych materiałów oraz rozeznanie wśród opcji żarówek. Często ludzie chcieliby skorzystać z zalet oświetlenia ledowego, ale boją się, że całe przedsięwzięcie będzie wiązało się z drogim, czasochłonnym i „brudnym remontem”. Tymczasem okazuje się, że listwy led sufitowe to opcja znacznie bardziej dostępna i korzystna niż by się komukolwiek wydawało.

Listwy led sufitowe – tanie i efektowne

Sztukateria sufitowa i ścienna w dzisiejszych czasach stworzona jest głównie ze styropianu. Dzięki temu jej ceny są relatywnie niskie, w porównaniu do efektów, które można osiągnąć. Dodatkowo nie ma problemu z ich samodzielnym montażem. Tak samo wygląda sprawa, jeśli chodzi o listwy led sufitowe. Możemy kupić je bez problemu przez internet, zamówić paczkę, którą kurier dostarczy pod nasze drzwi. Następnie trzeba jedynie zamontować listwy przy pomocy dedykowanego kleju do tego rodzaju sztukaterii. Najtrudniejsze może okazać się wpuszczenie pasków ledowych oraz wybór odpowiedniej barwy i temperatury światła. nie zmienia to jednak faktu, że listwy led sufitowe są relatywnie tanie, łatwe w montażu oraz bardzo efektowne. Nie mają też związku z pyłem i kurzem typowego remontu polegającego na podwieszaniu sufitu na przykład z płyt kartonowo gipsowych.

Sztukateria ścienna

Poza zamontowaniem listwy ledowej warto zainteresować się różnymi motywami sztukaterii ściennej. Istnieje bardzo wiele wzorów listew dekoracyjnych, które w prosty sposób mogą zupełnie zmienić wygląd naszego pomieszczenia. W połączeniu z oświetleniem ambientowym można wyczarować naprawdę unikatowe wnętrze – bez decydowania się na remont! Pilastry wewnętrzne, kopuły, dekory ścienne czy chociażby wzorzyste kinkiety – sprawią, że goście nie będą mogli oderwać wzroku od naszych pomysłów! Co więcej, wszystko może zostać zamontowane nawet przez laika remontowego. Sztukateria ścienna, tak samo jak listwy led sufitowe, montowana jest na trwały i solidny klej.

Trochę zieleni

Aby nasze wnętrze było jeszcze ciekawsze i bardziej oryginalne, warto zainteresować się roślinami doniczkowymi – tymi stojącymi na ziemi, półkach oraz tymi wiszącymi. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór kwiatów, które wyglądają bardzo efektownie, a nie są trudne w utrzymaniu. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnych egzemplarzy, powinniśmy zapoznać się z ich „instrukcją obsługi”. Zainwestujmy w sprawdzone gatunki, które będą sobie dobrze radzić w warunkach, które możemy im zapewnić.

Najbardziej efektownie będą wyglądały kwiaty z rodziny palmowych, duże, stojące na ziemi skrzydłokwiaty, fikusy czy paprocie. Na ścianie najlepiej prezentować się będą bujne paprocie. Niektóre z nich są trujące, co warto mieć na uwadze, jeśli w domu są dzieci czy zwierzęta.