fbpx

Meble biurowe do domu, czyli urządzanie miejsca pracy podczas pracy zdalnej

Wymuszony obecną sytuacją epidemiczną home office sprawia, że wiele jeszcze nieprzystosowanych do tego przestrzeni musi to zmienić. Zadania wykonywane do tej pory w firmie, która była centrum spotkań ze współpracownikami, teraz przenosi się do własnych mieszkań. Warto stworzyć swoje domowe biuro i wyposażyć je w odpowiednie meble biurowe. Jak to zrobić? Jakie meble biurowe do domu będą odpowiednie do wielogodzinnej pracy? Sprawdźmy.

Meble biurowe do domu powinny być dostosowane zarówno do Twoich potrzeb zawodowych, jak i możliwości przestrzennych. Jeśli chodzi o wyposażenie jednego małego pomieszczenia, to warto postawić na meble biurowe na wymiar. Dostosują się one idealnie do powierzchni i wykorzystają idealnie dostępną przestrzeń. Pomieszczenia typu open space, w których będzie pracowała więcej niż jedna osoba, dobrze zaopatrzyć w modułowe meble biurowe. W co dokładnie warto zainwestować? 

Praktyczne biurko

Bez wątpienia jest to mebel niezbędny podczas pracy na home office. Biurko musi być stabilne i praktyczne. Nie może utrudniać poruszania się w pomieszczeniu, musi zapewniać wygodę pracy i pasować do wymiarów domowego biura. W tym przypadku świetnie sprawdzą się meble biurowe na wymiar, ponieważ mogą być całkowicie dostosowane do dostępnej przestrzeni. Dostosowujesz szerokość i długość do możliwości pomieszczenia i jego dostępnych m2. Praktyczne biurko powinno mieć miejsce na monitor i klawiaturę. Jeśli masz taką potrzebę, możesz wybrać biurko z szufladami, które zapewnią Ci miejsce na dokumenty. 

Fotel obrotowy

Podczas zakupu fotela obrotowego warto zwrócić uwagę na charakter wykonywanej pracy. Meble biurowe do domu to nie tylko przyjemności i estetyka. Źle dobrany fotel obrotowy może powodować bóle głowy, pleców czy nawet nóg. Zatem pod uwagę należy wziąć wzrost, wagę i potrzeby osoby, która będzie najczęściej korzystała z fotela. Komfort i ergonomia podczas wielogodzinnej pracy przy biurku są bardzo ważne. Meble biurowe powinny współgrać z wybranym fotelem i stanowić spójną aranżację. Sprzyja to skupieniu podczas pracy i oddaje poczucie estetyki. 

Pojemne szafy

Kolejne na liście są pojemne i funkcjonalne szafy. Meble biurowe do domu odgrywają istotną funkcję, ponieważ z reguły zastępują regały i są miejscem przechowywania dokumentów. Zbyt mała ilość miejsca gubi pracowników i sprawia, że tworzy się nieład i chaos. Pojemność, możliwość segregacji, funkcjonalność i przede wszystkim dostosowanie do wszelkich skosów i małych powierzchni można uzyskać po zdecydowaniu się na meble biurowe na wymiar. Taką usługę oferuje Office Projekt. Zajmują się kompleksową aranżacją i wyposażeniem wnętrz biurowych. Zadbaj o swoje domowe cztery kąty do pracy i meble biurowe. Dowolna kombinacja i układ pojemnych szaf będą dopasowane do Twojej przestrzeni i specyfiki pracy. 

To tylko kilka podstawowych mebli. Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią, to możesz postawić również na różnego rodzaju regały, sofę lub biblioteczkę do biura. 

Domowe biuro – jak ustawić meble biurowe

Meble biurowe do domu będą służyły do codziennej pracy, więc każdy z nich powinien znaleźć swoje odpowiednie miejsce. Praktyczne miejsce to takie, które zapewnia dostęp to światła naturalnego i pozwala odizolować się na czas pracy od pozostałej części domu.

 Biurko warto postawić bokiem do okna, by światło nie padało na monitor i nie przeszkadzało podczas pracy. Jeśli nie ma możliwości dostępu do światła naturalnego, to trzeba zainwestować w oświetlenie sztuczne. Barwa światła powinna być naturalna. Duży komfort zapewnia biurko stojące przodem do wejścia do pokoju, ponieważ widać kto w danej chwili wchodzi do pomieszczenia.