fbpx

Kocioł na pellet czy ekogroszek? Producent kotłów doradza

Zastanawiasz się, czy lepszy będzie piec na pellet, czy na ekogroszek? Przy podjęciu decyzji ważne są wszystkie informacje, które podaje producent kotłów.

Odpowiedni kocioł to inwestycja na lata, dlatego trzeba kierować się przede wszystkim jak najwyższą jakością wybieranego sprzętu. Każdy producent kotłów będzie doradzał swój produkt, jednak warto wybierać nie tylko na podstawie paliwa, jakim piec będzie zasilany, ale również brać pod uwagę nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jakie mogą być różnice między tymi dwoma rodzajami kotłów? Przekonajmy się.

Zastanawiasz się, czy lepszy będzie piec na pellet, czy na ekogroszek? Przy podjęciu decyzji ważne są wszystkie informacje, które podaje producent kotłów. Odpowiedni kocioł to inwestycja na lata, dlatego trzeba kierować się przede wszystkim jak najwyższą jakością wybieranego sprzętu. Każdy producent kotłów będzie doradzał swój produkt, jednak warto wybierać nie tylko na podstawie paliwa, jakim piec będzie zasilany, ale również brać pod uwagę nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jakie mogą być różnice między tymi dwoma rodzajami kotłów? Przekonajmy się.

Aby producent kotłów na ekogroszek wyróżniał się na rynku, musi oferować naprawdę dobrej jakości produkty. Wybór takich pieców jest naprawdę niemały. Jak więc przyciągnąć klienta do siebie? Co na to sam producent kotłów?

Większość z nich wypowiada się zgodnie na ten temat. Piec na ekogroszek powinien pracować z jak największą mocą. Dlaczego? Proporcjonalnie do wzrostu jego mocy wzrasta jego sprawność. Niejeden producent kotłów na ekogroszek zwrócił również uwagę na powierzchnię i rodzaj pomieszczenia lub budynku, który ma być ocieplany. Ten parametr wiąże się z ceną urządzenia oraz kosztami samego użytkowania.

Na jakie czynniki jeszcze zwracają uwagę producenci? Oto one:

  • prosta obsługa,
  • serwis urządzenia,
  • dostępność części zamiennych,
  • metoda podawania paliwa oraz
  • wymiary sprzętu.

Co zapewnia producent kotłów na pellet?

Paliwo jakim jest pellet zapewnia ekologiczność, dlatego też niejeden producent kotłów na pellet zapewnia przede wszystkim niższą emisję spalin.

Co więcej, piece 5 klasy na pellet są niebywale łatwe w obsłudze. Najczęściej nie wymagają one codziennych czynności i dokładania paliwa, tak jak palenie węglem albo drewnem. Stalmark – polski producent kotłów na pellet ma w ofercie kotły 5 klasy, które mają wszystkie niezbędne certyfikaty. Jeśli nie wiesz, co wybrać, skonsultuj się ze specjalistami, a dostaniesz odpowiednie rady i wybierzesz coś odpowiedniego.

Producent kotłów na pellet zapewnia – zwykle niezależnie od firmy – urządzenia grzewcze zarówno do użytku domowego, jak i do wszelkich zastosowań przemysłowych. Pod uwagę trzeba wziąć ilość miejsca w piwnicy lub w innym pomieszczeniu, w którym będzie sprzęt, ponieważ poza samym piecem, musi być jeszcze stały dostęp do niego.

Producent kotłów poleca kocioł z podajnikiem

Nie ma co ukrywać, że wybierając się na konsultację w sprawie pieców z podajnikiem, to producent kotłów zdecydowanie poleci takie rozwiązanie.

Kocioł z podajnikiem ogranicza ingerencję człowieka w obsługę urządzenia. Całość pracy, którą trzeba wykonać, to jedynie załadowanie opału oraz usunięcie popiołu. Nie trzeba jednak tego robić codziennie. W okresie zimowym wystarczy wykonywać te czynności raz na kilka dni, a w okresie letnim raz na kilkanaście.

Niejeden fachowy producent kotłów na ekogroszek czy na pellet będzie polecał kocioł z podajnikiem, ponieważ charakteryzują się one w pełni zautomatyzowanym sterownikiem. Wystarczy na początku ustawić tylko temperaturę, a całą resztą zajmuje się już system.