fbpx

Budowanie domu z akapitem o oknach

Wybieramy okna do domu. Prawidłowy dobór oraz montaż stolarki otworowej to jeden z ważniejszych etapów budowy każdego domu. Wiele osób zakup okien postrzega jako trudny i stresujący. Tymczasem warto poświęcić trochę czasu na poznanie specyfiki okien oraz przegląd produktów dostępnych na rynku. Decyzje związane z zakupem okien powinny być w pełni przemyślane, bo to właśnie okna będą w dużej mierze decydować o naszym komforcie mieszkania.

Co warto wiedzieć o oknach?

Gdy czeka nas wymiana okien albo zakup do nowego domu należy zdecydować czy chcemy mieć okna drewniane czy PCV. W dzisiejszych czasach ich walory użytkowe są bardzo podobne, jednak za okna drewniane trzeba zapłacić nieco więcej. O funkcjonalności okien zdecydują przede wszystkim trzy elementy: profile, okucia oraz szyby. Istotny będzie także układ skrzydeł jaki wybierzemy oraz występowanie szprosów i poprzeczek. Oceniając profil okienny należy sprawdzić jaką ma on szerokość, ile komór jest w środku oraz jakie posiada wzmocnienie. Jeśli chodzi o szyby, jakie posiadają okna PCV to klient ma możliwość wybrać tradycyjny pakiet dwuszybowy albo okna trzyszybowe. Nie wszyscy wiedzą, że szyby mogą występować w wielu rodzajach. Można więc zamówić sobie szyby refleksyjne, mleczne, z ornamentem, z podwyższoną klasą dźwiękoszczelności albo szyby antywłamaniowe. Jeśli komuś zależy na efekcie wizualnym może wybrać szyby ze szprosami złotymi albo ze szprosami w okleinie. Wiele ciekawych rozwiązań można uzyskać wybierając specjalne okucia. Do wyboru są stopniowane uchyły, blokady drzwi balkonowych czy specjalne okucia zabezpieczające otwarcie okien przez małe dzieci.

okna krakow szczelny montaz 14 002

Od czego zależy cena okien?

Wycena okien zależy od wymiarów ale nie tylko. Najtańsze są okna stałe, bez możliwości otwierania. Trzeba liczyć się z tym, że okno w tym samym wymiarze ale w wersji z jednym skrzydłem jest tańsze od takiego samego okna podzielonego na dwa skrzydła. Na cenę okien w dużej mierze wpłynie także kolor. Klienci najczęściej wybierają okleinę drewnopodobną od zewnątrz i takie okna są droższe od okien białych o około 20 %. Jeśli ktoś pragnie mieć okleinę także od środka to musi liczyć się z kolejną dopłatą. Droższe od standardowych są także okna w kształtach nietypowych. Chodzi tu przede wszystkim o łuki, koła, trójkąty czy trapezy. Podobnie okno balkonowe typowe, z tzw. ruchomym słupkiem będzie znacznie tańsze od podobnego okna balkonowego, gdzie drzwi pracują w systemie przesuwnym. W przypadku stolarki otworowej działa więc zasada, że jeśli chcemy mieć wyższą funkcjonalność musimy zapłacić więcej.

Gdzie kupić dobre okna w Małopolsce?

Możliwości zakupu okien jest całkiem dużo. Może to być lokalny producent stolarki, punktu dealerski, marketu budowlany albo zamówienie przez Internet. Warto wybrać miejsce sprawdzone, gdzie obsługa jest kompleksowa. Jeśli interesują nas okna w Krakowie to warto skorzystać z oferty https://novobudowa.pl. Mamy tutaj bardzo szeroki wybór okien i co najważniejsze możemy nabyć okna z montażem. Z całą pewnością warto wybrać firmę z dużym doświadczeniem, bo profesjonalny montaż okien daje nam pewność, że będą one szczelne i nie trzeba będzie wzywać co jakiś czas serwisu. Novobudowa to firma, która jako jedna z nielicznych w kraju zrobiła badanie szczelności montażu. Wykonano je w mobilnym laboratorium budowlanym dzięki czemu na sprzedawane tutaj okna PCV z montażem można uzyskać 10 lat gwarancji.

okna krakow szczelny montaz 10 002

Co jeszcze warto wiedzieć o oknach?

Kupując okna PCV do domu warto oprzeć się na doradztwie handlowca, który doskonale zna ten produkt i może podpowiedzieć szereg ciekawych rozwiązań. W oknach stosuje się dzisiaj całe mnóstwo potrzebnych i przydatnych elementów takich jak: termoramki, nawiewniki, uchylacze naświetli, stopniowany uchył czy zabezpieczenia dla najmłodszych. Nie warto jednocześnie na oknach przesadnie oszczędzać, gdyż jest to produkt, który ma nam służyć przez wiele lat a jego wymiana wcale nie jest taka prosta. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję warto odwiedzić punkt sprzedaży, porozmawiać z fachowcami i obejrzeć okna wystawowe.