fbpx

Farby do metalu Rafil – skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne

Farby do metalu Rafil pozwalają chronić elementy wykonane z tego materiału przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak mgła czy deszcz. Między innymi te zjawiska atmosferyczne niekorzystnie działają na metalowe ogrodzenia czy też parapety, co skutkuje tworzeniem się rdzy niszczącej powierzchnię.

  1. Farba do metalu – czym się charakteryzuje?
  2. Jak malować farbą do metalu?
  3. Farby Rafil – gruntoemalia, czyli najprostsze rozwiązanie.

Farby do metalu pozwalają zabezpieczyć elementy metalowe zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Wiele z takich preparatów to farby antykorozyjne, które poza efektem estetycznym mają także bardzo skuteczne działanie zapobiegające powstawaniu niszczącej rdzy. Farby Rafil to jedne z najskuteczniejszych i najprostszych w zastosowaniu. (Poza farbami na rdzę Rafil produkuje także różnego rodzaju emalie oraz farby nadające się do malowania powierzchni betonowych, dachów czy też bram oraz różne preparaty na przykład do odtłuszczania powierzchni).

Farba do metalu – czym się charakteryzuje?

Należy zacząć od tego, czym się charakteryzują wysokiej jakości farby do metalu, które w swej ofercie ma marka Rafil. Otóż farby te w łatwy sposób pokrywają nawet bardziej porowatą powierzchnię, gdyż bardzo dobrze przyczepiają się do podłoża. Drugą istotną ich cechą jest to, że bardzo szybko schną, co w znaczny sposób ułatwia i przyspiesza prace malarskie. Rafil farby są też bardzo elastyczne – zapobiega to łuszczeniu się powierzchni w skutek zmiennych temperatur i innych warunków atmosferycznych. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy uderzenia, to kolejna cecha, która sprawia, że emalie i farby tego producenta z powodzeniem można zastosować na zewnątrz. Warto wspomnieć również o tym, że Farby Rafil są przeznaczone do malowania powierzchni stalowych, metalowych i żeliwnych.

Jak malować farbą do metalu?

Jeśli zdecydujemy się podczas wyboru farby na opcję: Rafil sklep i zakupimy odpowiednią farbę, warto zapoznać się także z techniką malowania farbą do metalu. Właściwie jak w przypadku malowania innych powierzchni także w przypadku tych metalowych należy cały proces rozpocząć od ich oczyszczenia. Jeśli na metalowe powierzchnie wdała się rdza, to przed pomalowaniem konieczne jest ich przeszlifowanie papierem ściernym (najlepiej gruboziarnistym) lub też drucianą szczotką. Metalowe powierzchnie dobrze jest też umyć. Rafil sklep oferuje również specjalne preparaty do odtłuszczania powierzchni, które także należy zastosować, jeśli chcemy, aby farba do metalu trwale pokryła dane elementy. Po tych czynnościach przygotowawczych możemy użyć farby, która wymaga podkładu, jak i takiej, którą kładziemy bezpośrednio na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, to od czasu nałożenia podkładu (czyli gruntowania) do nałożenia farby właściwej musi upłynąć około 20 godzin. Zanim farby użyjemy, należy także pamiętać o dokładnym wymieszaniu jej, tak aby konsystencja była jednolita i nierozwartwiona.

Farby Rafil – gruntoemalia, czyli najprostsze rozwiązanie

Wśród asortymentu Rafil farby https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Rafil/c/b2c-rafil znajdują się preparaty podkładowe antykorozyjne do zastosowania pod warstwę właściwej farby do metalu, ale także gruntoemalie do rdzy niewymagające uprzedniego gruntowania. Gruntoemalia do rdzy występuje w dość szerokiej gamie kolorów i ma bardzo szerokie zastosowanie. Poza tym nie należy zapominać o tym, że bardzo skutecznie chroni przed rdzą czy jej pogłębianiem się powierzchnie: stalowe, żeliwne i metalowe.

Jeśli więc chcemy, aby wszelkiego rodzaju powierzchnie (czy to metalowe, czy betonowe) cieszyły nas swoją funkcjonalnością i estetyką przez długo czas, warto się zdecydować na wybór: Rafil farby.