fbpx

Jakie karnisze nowoczesne są aktualnie na topie? Przegląd najciekawszych rozwiązań

Mogłoby wydawać się, że w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu nie ma miejsca na efektowne aranżacje okienne. Nic bardziej mylnego, ponieważ karnisze, są w dalszym ciągu jednym z najpopularniejszych ozdobników okna.

Ich praktyczne i dekoracyjne zastosowanie sprawia, że wiele osób coraz chętnie decyduje się na karnisze nawet w nowoczesnych wnętrzach urządzonych, chociażby w stylu skandynawskim. Jakie karnisze są aktualnie na topie i na co zdecydować się przy aranżowaniu nowoczesnego wnętrza?

Dopasowanie rodzaju karniszy do nowoczesnych wnętrz

Obecnie najbardziej popularnym stylem aranżacji wnętrze, jest styl nowoczesny i skandynawski. Charakteryzują się one prostotą, minimalizmem i dużą ilością światła w pomieszczeniach. Wybierając karnisze do takich wnętrz, warto postawić na minimalizm formy. Proste i eleganckie wykończenie karnisza sprawi, że będą one idealnie wpasowywać się w wystrój danego wnętrza. Najpopularniejsze są teraz karnisze w formie prostych drążków, które montowane są do ściany za pomocą wsporników idealnie pasujących do głównych elementów.

W zależności od tego, czy zdecydujemy się mieć firanki i zasłony, czy same zasłony, wybierzemy karnisze podwójne lub pojedyncze. Bardzo ciekawym detalem, jest możliwość wyboru szerokości karnisza. Szerokie i masywne karnisze idealne będą się sprawdzać w dużych wnętrzach. Możliwość zdecydowania o kolorze karnisza i zakończeniu drążka pozwala na idealne dostosowanie go do stylu, w którym urządzone jest dane wnętrze.

Karnisz jako element dekoracyjny każdego pomieszczenia

Zanim przystąpimy do wyboru karnisza, warto jest ogólnie określić jaki styl panuje w danym pomieszczeniu. Pozwoli to na trafny wybór stylu karnisza, który będzie pełnił funkcję ozdobną, ale i praktyczną. Wielkość wnętrza i poziom doświetlenia ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie. W minimalistycznych wnętrzach najlepiej będą prezentowały się najprostsze karnisze, dzięki czemu nowoczesny styl zostanie mocno podkreślony. Idealnie sprawdzą się tu modele wykończone na wysoki połysk z gładkim walcowatym zakończeniem.

Jeżeli chcesz nadać pomieszczeniu elegancji i szyku to zdecyduj się na karnisze z serii Neo Prestige od firmy Karnix. Ich wykończenie, to połączenie drewna i metalu, dzięki czemu pasują praktycznie do każdego wnętrza, wprowadzając do niego wysublimowany styl.

Karnisze, czyli efektowna i praktyczna aranżacja okien

Nowoczesne karnisze do salonu i sypialni charakteryzują się prostą i elegancją formą, która podkreśla minimalistyczny styl. Bardzo szeroki wybór, wśród modeli karniszy sprawia, że możliwe jest dopasowanie ich do każdego pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, pokoju dziecięcego, sypialni, czy nawet kuchni. Warto pamiętać także o tym, że do konkretnego rodzaj karniszy pasują konkretne tekstylia. W stylu minimalistycznym najlepsze będą naturalne tkaniny, które przepuszczają dużo światła i ładne się układają. Szczególnie dobrze będą prezentowały się tkaniny z lnu i bawełny.