fbpx

Preparaty do oczyszczalni ‒ dlaczego są niezbędna i jakie wybrać?

Osoby posiadające własną oczyszczalnię ścieków powinny pamiętać o jej prawidłowej eksploatacji. Dzięki temu instalacja będzie działać bez zarzutu i nie pojawi się problem nieprzyjemnych zapachów, tutaj bardzo ważną rolę odgrywają różnego typu preparaty do oczyszczalni. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Czym są biopreparaty i jak działają? 

Warto zacząć od wyjaśnienia, jak działają preparaty. Preparaty zawierają specjalne enzymy oraz specjalne szczepy bakterii, które przyspieszają procesy rozkładu  produkowanych w każdym gospodarstwie domowym zanieczyszczeń. To nie koniec, działanie preparatu sprawia, że osad zostaje oddzielony od płynów, dzięki czemu zmniejsza się objętość ścieków oraz zostają wyeliminowane szkodliwe związki ‒  nawet do 90% negatywnie działających substancji. 

Kolejne zalety stosowanie preparatów to: 

  • udrażnianie instalacji oraz systemu drenażu
  • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach
  • wysoka skuteczność rozkładu i dekompozycji substancji występujących w ściekach, między innymi węglowodanów, tłuszczy, białek, związków fosforu czy celulozy,
  • dłuższa żywotność instalacji
  • redukcja osadów 

Osoby posiadające własną oczyszczalnię często zmagają się z problemem, jakim jest nieprzyjemny zapach, dzięki odpowiednim preparatom można go bez problemu wyeliminować. 

Biozym.pl ‒ szeroka oferta

Firmą, która przygotowała szeroką ofertę różnego typu preparatów do oczyszczalni jest Biozym, wśród wielu propozycji danej firmy wyróżnić możemy: 

  • Koncentrat ENZYBAC ‒ to enzymatyczno-bakteryjny koncentrat umożliwiający rozkład zanieczyszczeń organicznych w ściekach bytowo-gospodarczych. Ów preparat sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów szamb i oczyszczalni ścieków. 
  • BioStart ŻŁOŻE ‒ umożliwia rozruch oczyszczalni ze złożem biologicznym lub osadem czynnym. 
  • CPL-50-G ‒  umożliwia rozkład tłuszczów, smarów i substancji organicznych w ściekach, likwiduje nieprzyjemny odór w studzienkach odpływowych, przepompowniach, zbiornikach odtłuszczających. 
  • BIOLIT ‒ koncentrat rozkłada kożuchy tłuszczowe powstające w gromadzących ścieki zbiornikach.
  • I wiele innych. 

Dzięki odpowiednim preparatom można przedłużyć żywotność oczyszczalni i usprawnić jej działania. Warto więc pamiętać o zakupie wysokiej jakości środków. 

Podsumowanie

Każdy właściciel oczyszczalni ścieków powinien pamiętać o prawidłowej eksploatacji. Niezmiernie istotne są tutaj odpowiednie preparaty, które usprawnią rozkład wszelkich nieczystości, przedłużą żywotność instalacji i zlikwidują nieprzyjemne zapachy. Wszystkim poszukującym takich preparatów polecamy ofertę Biozym.