fbpx

Klimatyzacja - wady i zalety

W gorącym sezonie we współczesnym społeczeństwie trudno sobie wyobrazić, jak można sobie radzić bez klimatyzacji. Instalując klimatyzację w domu, doświadczysz wielu pozytywnych aspektów.

Komfort i mniej wilgoci

Zainstalowanie klimatyzatora w domu lub biurze znacznie poprawia komfort w pomieszczeniu zwłaszcza podczas upałów. Klimatyzatory instalowane przez climeo tworzą idealną temperaturę, którą ustawiasz w zależności od potrzeb. Klimatyzacja pozwala utrzymać komfortową temperaturę przez całą noc. Prawdopodobnie też każdy zna to uczucie, gdy ciało wydaje się „lepkie”. Jest to spowodowane zwiększoną wilgotnością. Nowoczesne klimatyzatory mają funkcję zmniejszania wilgotności w domu, co znacznie pomaga w przekazywaniu ciepła w lecie. Nowoczesne klimatyzatory działają znacznie ciszej niż wentylatory i lepiej utrzymują temperaturę. Dlatego przy wyborze między klimatyzacją a wentylatorem korzystniej jest wybrać klimatyzator.

1 7

Co więcej, jeśli masz zainstalowany klimatyzator, eliminuje to potrzebę otwierania okien i drzwi. W takim przypadku będziesz mógł pozbyć się „inwazji” komarów i innych owadów, a za zamkniętymi drzwiami obciążenie hałasem jest znacznie zmniejszone.

Bezpieczeństwo i oszczędności

Jeśli mieszkasz na pierwszym piętrze lub w prywatnym domu - instalacja klimatyzatora znacznie poprawia Twoje bezpieczeństwo. Jeśli śpisz przy włączonym klimatyzatorze, okna zostaną zamknięte i możesz czuć się bardziej bezpiecznie, ciesząc się snem w spokoju. Jednocześnie nowoczesne systemy klimatyzacyjne skutecznie oczyszczają powietrze i znacznie zmniejszają liczbę bakterii, kurzu, kleszczy w domu.

5 1

Możliwość ogrzewania powietrza w nowoczesnych systemach klimatyzacyjnych jest osiągana dzięki zastosowaniu energooszczędnych pomp ciepła, które zużywają o 80% mniej energii niż jakakolwiek inna forma ogrzewania elektrycznego. W przeciwieństwie do systemów centralnego ogrzewania, klimatyzatory można włączyć, kiedy chcesz, we właściwym czasie. Możesz więc niezależnie kontrolować i regulować temperaturę w domu.

Wady klimatyzacji

Przy niewłaściwej instalacji klimatyzacja może stać się „siedliskiem” legionelli - bakterii wywołującej chorobę zakaźną - legionellozy. Wśród jego objawów są gorączka, duszność, zatrucie i inne. Jednak ta choroba występuje bardzo rzadko, można ją zarazić i zainfekować wiele innych patogenów. Kiepskiej jakości klimatyzatory nie odświeżają powietrza, ale niejako „obracają” to samo powietrze cały czas. Wtedy w przypadku obecności osób z infekcjami wirusowymi w pomieszczeniu, klimatyzatory stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia. Cząsteczki wirusowe rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli takie klimatyzatory zostaną zainstalowane w miejscach publicznych.

-----