fbpx

DUŻA KUCHNIA NA WYMIAR – DUŻE WYZWANIE

Wiele osób boryka się z problemem zbyt małej kuchni. Są jednak też tacy, którzy dysponują naprawdę dużą przestrzenią, którą mogą przeznaczyć na to pomieszczenie. Przygotowanie mebli do takiej kuchni stanowi nie lada wyzwanie. Sięgnij po porady ekspertów!

ŁATWO JEST ZAGRACIĆ PRZESTRZEŃ

Mogłoby się wydawać, że duża kuchnia na wymiar Kraków pozwoli na ustawienie wielu mebli. To nie do końca tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dużą kuchnię należy zaprojektować z rozmysłem, ponieważ łatwo stracić panowanie nad sytuacją. Zastanów się na początek, jakich elementów potrzebujesz w takim miejscu. Kuchnia na wymiar powinna zawierać lodówę (może być w zabudowie), kuchenkę, zlewozmywak, zmywarkę, blat roboczy, szafki i szuflady. Ich wygląd oraz liczba zależy od Twoich upodobań. Kieruj się liczbą domowników oraz tym, czy lubisz gotować, przygotowujesz przyjęcia, itd. Może się bowiem okazać, że wyspa kuchenna, w praktyce nie będzie szczytem Twoich marzeń, a Ty zdecydowanie wolałabyś jednak w tym miejscu umieścić stół dla swojej rodziny. Wraz z dodawaniem kolejnych elementów, Twoja kuchnia na wymiar w Krakowie stanie się pomieszczeniem klaustrofobicznym, bez przestrzeni, w którym nie lubisz spędzać czasu, ponieważ czujesz się przytłoczony nadmiarem przedmiotów, a do tego nie wiesz, co i gdzie pochowałeś.

STÓŁ CZY WYSPA?

Wiele osób marzy o wyspie kuchennej. To wygląda stylowo, kojarzy się z profesjonalizmem. Nie zawsze jednak okazuje się to praktyczne. Kuchnia na wymiar w Krakowie może oczywiście zawierać ten element. Przydaje się on przede wszystkim w sytuacji, w której w kuchni pracuje kilka osób, Ty często i dużo gotujesz. W przeciwnym wypadku, dobrze jest zadbać po prostu o odpowiednią ilość miejsca na blacie roboczym, a w miejscu, w którym miała stać wyspa kuchenna, postawić stół, przy którym posiłki spożywać może cała rodzina!

POSTAW NA PRAKTYCYZM

Duża kuchnia na wymiar Kraków oznacza dużo sprzątania – nie zapominaj o tym, szczególnie wybierając rodzaj frontów do szafek! Wysoki połysk może i wygląda atrakcyjnie, ale nie zawsze się sprawdzi. Kuchnia na wymiar, wyposażona w tego typu fronty wymaga sporej pielęgnacji i zaangażowania. Materiał ten można czyścić jedynie miękkimi ściereczkami, raczej bez używania detergentów. Pod światło jednocześnie będzie widać na nich każdą smugę, odcisk rąk Twojego dziecka lub zacieki, np. po zmywaniu naczyń. Jeśli nie masz czasu na codzienne ich czyszczenie, zdecyduj się np. na teksturowane meble kuchenne na wymiar Kraków lub te lakierowane, np. w kolorze drewna.