fbpx

Fotele biurowe – na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór foteli do biura jest jednym z najważniejszych momentów urządzenia przestrzeni do pracy. Meble te muszą spełniać pewne wymogi, gdyż siedzi się na nich osiem godzin dziennie. Dlatego niezwykle istotnym jest, by fotele biurowe były wykonane z dobrej jakości materiałów, zapewniały komfort i dobre podparcie plecom i były po prostu wygodne. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Parametry

Fotel biurowy powinien mieć możliwość regulacji wysokości. Jest to podstawa, gdyż zapewnia komfort siedzenia wszystkim pracownikom, bez względu na wzrost. Gwarantuje to wygodę, ale również wpływa bezpośrednio na kondycję naszego kręgosłupa – zbyt niskie czy za wysokie siedzenie może nadmiernie go obciążać.

Podobnie ma się sprawa z oparciem. Oczywiście powinno mieć możliwość regulacji oraz być dobrze sprofilowane do kształtu kręgosłupa. Dodatkowym atutem będzie ruchome podparcie lędźwiowe, które mocno odciąży nasze plecy.

 

 

fotelebiurowe nacotrzebazwrocicuwageprzyzakupie2

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Superior

Ważnym atutem będą podłokietniki, które pozwolą nam na odrobinę relaksu i wygody podczas pracy. Ważne, by były na tyle szerokie, że będą w stanie podeprzeć nasze ręce. Uwagę zwróćmy również na siedzisko, które nie powinno być zbyt głębokie lub zbyt płytkie. Ma to znaczenie dla przepływu krwi przez nogi. Żeby zapewnić najwyższy komfort pracownikom, przepływ ten powinien być prawidłowy – w innym wypadku skończy się to bólem kończyn.

Można również zastanowić się nad modelami zawierającymi podparcie głowy. Nie jest to  jednak konieczne.  

Design

Oczywiście, dobre fotele biurowe będą przede wszystkim funkcjonalne, ale warto również pamiętać o tym, że w estetycznych wnętrza pracuje się lepiej. Jest to wizytówka firmy, dlatego zwróć uwagę na projekt krzeseł do biura.

Powinny one harmonizować z resztą wystroju pomieszczeń. W przestrzeni biurowej raczej unika się jaskrawych kolorów, choć i od tego są wyjątki. Zadbaj o to, by fotele były spójne z wystrojem twojego biura.

 

fotelebiurowe nacotrzebazwrocicuwageprzyzakupie3

Źródło: Multiglob, Fotel gabinetowy Arthur

Materiał

Tak samo jak parametry, znaczenie przy wyborze fotela ma także materiał, z którego jest on wykonany. Najbardziej optymalne dla nas są obicia ze skóry naturalnej, która dobrze  przepuszcza powietrze. Powoduje to, że nie będziemy musieli przejmować się potem i związanymi z tym nieprzyjemnościami. Takiego gwarantu nie dają nam obicia ze skóry ekologicznej, która prezentuje się świetnie, jednak  nie spełnia tego wymogu.

Innymi materiałami, po które możemy sięgnąć są syntetyczne tkaniny, wełna, bawełna oraz siatka, którą obijane są podparcia.

Cena

Jak wszystko inne, wysoka jakość kosztuje. Dobry fotel biurowy możemy zakupić za kilkaset złotych i jest to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Produktywni pracownicy to tacy, którzy nie muszą martwić się bólami kręgosłupa i nóg, nie czekają na wizytę u fizjoterapeuty i cieszą się z tego, że przychodzą do biura. Warto zapewnić im jak najwyższy komfort pracy, a jesteśmy w stanie to zrobić wybierając fotele jak najbardziej przyjazne długim godzinom przy biurku.