fbpx

Niebanalna aranżacja wnętrza dzięki płytkom oktagonalnym

Podłoga może być drewniana, w wersji tradycyjnej lub przemysłowej, betonowa czy wyłożona płytkami. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiału wykończeniowego.

Wielu osobom zależy na tym, aby wprowadzić do swoich wnętrz coś oryginalnego, co nada im charakteru. Płytki ceramiczne w jednolitym kolorze mogą wydawać się nudne, ale nie można tego powiedzieć o płytkach oktagonalnych. Można je często spotkać w eleganckich pomieszczeniach, gdzie walory estetyczne ogrywają dużą rolę.

Uniwersalne płytki ceramiczne w Twoich wnętrzach

Bez wątpienia płytki ceramiczne są bardzo często wykorzystywane do wykańczania podłóg i nie dotyczy to wyłącznie łazienek czy kuchni. Na korzyść płytek przemawia to, że są powszechnie dostępne i to w przystępnej cenie. Mogą one zostać wykorzystane nie tylko do wyłożenia podłogi, ale też ścian. Mnogość kolorów i wzorów sprawia, że jest w czym wybierać. Płytki ceramiczne mają taką zaletę, że są produktem naturalnym. Nie trzeba martwić się o toksyczność ani bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w przypadku osób zmagających się z alergiami. Utrzymanie płytek w czystości nie sprawia większych trudności, jeśli dba się o nie regularnie i od samego początku. Wystarczy przetrzeć posadzkę wyłożoną płytkami mopem, aby zatrzeć zanieczyszczenia i na nowo cieszyć się pięknymi kafelkami. Płytki ceramiczne można kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym i to w różnych wersjach. Mają one wiele zalet, ale nie są oczywiście wolne od wad. W przypadku posadzki wyłożonej płytkami należy liczyć się z tym, że są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli spadnie na ich powierzchnię jakiś ciężki przedmiot, mogą pęknąć. Należy jednak mieć to na uwadze i podczas kupowania wziąć większą ilość na zapas. Bardzo częstym problemem jest brak dostępności danego modelu płytek po jakimś czasie, gdyż zostają one po prostu wycofane ze sprzedaży. Każdego roku sklepy poszerzają swoją ofertę o nowe wzory płytek, a z innych rezygnują.

Pytki oktagonalne – coś wyjątkowego i eleganckiego na podłodze

Na uwagę z pewnością zasługują płytki oktagonalne, które mają kształt ośmiokątów. Płytka jest kwadratem ze ściętymi rogami, a powstałe luki są wypełniane mniejszymi kwadratami, najczęściej w kolorze czarnym. Duży kwadrat ma z kolei jasne zabarwienie, przez co uzyskuje się ciekawy kontrast. Takie płytki można ułożyć w salonie, kuchni, na korytarzu czy w jadalni. Przy pomocy pytek oktagonalnych ze sklepu online Home 100 można stworzyć niebanalną aranżację, która będzie przykuwała wzrok. Za ich pomocą można wprowadzić do wnętrza elegancję. Jeśli marzy się komuś luksusowa podłoga marmurowa, ale nie chce nadwerężać budżetu, to jak najbardziej warto zainteresować się płytkami oktagonalnymi, które świetnie ten materiał imitują. Tego typu płytki są bardzo trwałe i wyróżniają się wyjątkową estetyką, przez co można spotkać je coraz częściej nie tylko w domach, ale też w biurach i salach konferencyjnych. Niektórzy wykładają takimi płytkami nie tylko podłogę, ale też ściany, uzyskując w ten sposób oryginalną aranżację.