fbpx

Czy warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Architekci posiadając właściwe wykształcenie i doświadczenie potrafią w sprawny sposób funkcjonalnie zaplanować każdą przestrzeń.

Budowa domu, urządzanie mieszkania, czy nawet drobny z pozoru remont, to momenty, w których trudno czasem poradzić sobie, bez odpowiedniego wsparcia. Przede wszystkim często przedsięwzięcia te rozrastają się nie wiadomo kiedy, wraz z nimi koszty. Czasem pojawiają się komplikacje i niepotrzebne nerwy. Właśnie dlatego coraz chętniej korzystamy z pomocy specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu w łatwy sposób stworzą funkcjonalny plan i zadbają o każdy szczegół prac. W sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak, zrobią wszystko, by efekt był zadowalający.

O czym pamiętać umawiając się z architektem?

Wybierając się na pierwsze spotkanie dobrze jest mieć już jasno określone oczekiwania. Musisz wiedzieć, czy zależy Ci wyłącznie na projekcie, czy może na jego kompleksowej realizacji? W przypadku nieruchomości w stanie deweloperskim, warto jest nawiązać kontakt ze specjalistą jeszcze zanim staną ściany. Będzie wówczas możliwość właściwego ich rozplanowania, podobnie jak umieszczenia gniazdek elektrycznych, a także podłączeń wodno-kanalizacyjnych.

Na samym początku ustalony zostanie budżet, którego nie chcesz przekroczyć. Zwykle musi on zakładać większą kwotę na nieprzewidziane wydatki. Zdarzają się one praktycznie przy każdym remoncie.

Plan zgodny z Twoimi oczekiwaniami

Wiele osób boi się tego, że wnętrze zostanie zaplanowane nie tak, jak on by to widział. Nic bardziej mylnego. Sprawdź jak działa architekt wnętrz z ArtCore Design. W pierwszej kolejności poznaje on preferencje swojego klienta, jego gust, upodobania, oczekiwania i na ich podstawie, niczym na szkielecie, buduje swój projekt, a nawet kilka, spośród których możesz wybrać ten, który będzie Ci odpowiadał. Jeżeli coś nie do końca będzie Cię przekonywać, wspólnie ustalicie ewentualne poprawki, tak, by efekt końcowy był dla Ciebie w pełni satysfakcjonujący.

Wielu architektów posiada zaprzyjaźnione ekipy remontowe, czy wręcz takie, które pracują wyłącznie dla nich. Dzięki temu, odpada Ci kwestia znalezienia zaufanych robotników, co więcej masz pewność, że będą oni doskonale rozumieć założenia w projekcie.