fbpx

Dlaczego warto mieć inteligentny dom?

Użytkownicy inteligentnych domów są z nich bardzo zadowoleni. Warto więc rozważyć założenie systemu z komunikacją radiową podczas kolejnego remontu.

Inteligentny dom - dlaczego warto go mieć?

Dzięki tej nowoczesnej technologii można np. obniżyć koszty użytkowania całego budynku, a także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa czy zapewnić domownikom miło spędzony czas. Jeśli zainwestuje się dodatkowo w elastyczny system automatyki system, który można potem rozbudowywać i dostosowywać do coraz to nowych wymagań życia codziennego. Wcale też nie trzeba specjalnego przeszkolenia, aby taki inteligentny dom obsługiwać. Jest to bowiem bardzo proste. Trzeba przy tym wiedzieć, że dobrze zainstalowana i skonfigurowana instalacja inteligentna jest w stanie skutecznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i gazu w domu. W przypadku jednorodzinnych domów niewielkich rozmiarów oszczędności tych nośników energii mogą sięgać do 30%. To bardzo dużo.

Zalety inteligentnego domu

System inteligentny współpracuje z czujnikami ruchu. Może więc gasić światło, kiedy przestanie wykrywać ruch w danym pomieszczeniu. Poza tym po otworzeniu okna czy drzwi na taras system włączać może klimatyzację czy wentylację mechaniczną. W czasie nocy, wakacyjnego wyjazdu bądź pobytu w pracy system może również wyłączyć z sieci elektrycznej niepotrzebne w danej chwili urządzenia. Przy okazji skutecznie zapobiega marnowaniu wody, bo system nawadniania nie włącza się w deszczowe dni. Oczywiście inteligentne domy mają też sporo zalet wynikających z bezpieczeństwa domowników. Tutaj warto wspomnieć o efektywnej pracy, która wynika z faktu, że dochodzi do ciągłych wymian informacji między wszystkimi połączonymi ze sobą elementami danego systemu. Jeśli więc w domu bądź w jego bliskiej okolicy dojdzie do zdarzenia, które dla domowników może być niebezpieczne, system od razu na nie reaguje. Wprowadza w życie wówczas specjalne procedury alarmowe, zabezpieczające czy odstraszające. Wszystkie te i inne czynności odbywać się mogą zdalnie.