Skip to main content

Głowica termostatyczna w sieci Zig Bee

| MP | Dom

Głowica termostatyczna to urządzanie, którego zadaniem jest kontrola pracy zaworu przy grzejniku, kierującego do niego dopływ wody.

Z założenia ma ona zapewnić optymalny przepływ ciepła, dzięki czemu będzie utrzymana odpowiednia temperatura w pomieszczeniu. Jednak w praktyce zależy to od klasy efektywności zamontowanej głowicy, która może oczywiście działać z różną precyzją. Choć na rynku wciąż dominują klasyczne głowice mechaniczne, to coraz częściej możemy spotkać nowoczesne głowice elektroniczne, które dają zdecydowanie lepszą kontrolę nad przepływem ciepła.

 

Elektroniczna głowica termostatyczna – działanie

Część robocza elektronicznej głowicy termostatycznej zasadniczo nie różni się od typowego termostatu, ale już sama elektronika tak i to bardzo, ponieważ przede wszystkim daje możliwość ustawienia szczegółowych parametrów pracy w zależności od pory doby czy od dnia tygodnia. Najnowsze głowice termostatyczne dają także możliwość zdalnej kontroli nastawy.

Nowoczesna elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee - M30x1,5, 2xAA

Jedną z najlepszych elektronicznych głowic termostatycznych na rynku jest ZigBee - M30x1,5, 2xAA, która wykonana jest z niezawodnych podsystemów elektronicznych oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Gwarantuje ona precyzyjne utrzymanie temperatury w danym pomieszczeniu, niedopuszczając do przegrzania czy wychłodzenia, dzięki zaawansowanemu algorytmowi samouczącemu się. Takie działanie przekłada się na spore oszczędności w ogrzewaniu, nawet do 30 proc. Nowoczesna głowica termostatyczna ZigBee jest więc doskonałym zamiennikiem manualnego termostatu. Należy jedynie pamiętać o zsynchronizowaniu jej z regulatorem VS10RF / VS20RF i jednostką koordynującą CO10RF, lub też z bramką internetową Gateway UGE600. Przy użyciu jednego regulatora VS10RF / VS20RF można sterować sześcioma takimi głowicami. Głowica termostatyczna elektroniczne w sieci Zig Bee to idealny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury pracy grzejnika w każdym pomieszczeniu, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i punktach użyteczności publicznej.

 


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?