fbpx

Jak stworzyć klimat sielskiej chatki? Kilka cennych wskazówek

Czy Ty również należysz do osób, które kochają wszystko to, co tradycyjne i romantyczne? A Twoim marzeniem jest zamieszkanie w małym przytulnym domku? Takim, który urządzony jest w stylu prowansalskim, sielskim? Jeżeli tak, to koniecznie dowiedz się, jak urządzić taką przestrzeń? Oto kilka podpowiedzi, rozwiązań, które zbudują taki wystrój. Które z nich wykorzystasz u siebie?

Powrót do korzeni – piec kaflowy

Wystrój starego, wiejskiego domku kojarzy się z dawnym piecem kaflowym. Takim, w którym rozpalały nasze babcie i ciocie. Piec kaflowy, który był bardzo popularny kiedyś, obecnie również ma wielu zwolenników powrotu do tych czasów. Nowoczesny piec kaflowy (można go zobaczyć tutaj) swym designem nawiązuje do tego, co dawne, jednak wykorzystuje jednocześnie nowoczesne rozwiązania. Kafle z połyskiem pasują do stylu retro, ale mają też wpływ na wydłużenie czasu oddawania ciepła. Jest to dodatkowe źródło energii, nawet po wygaszeniu paleniska.

Postaw na drewno!

Tego rodzaju pomieszczenia kochają drewno. Podłoga wykonana z takiego materiału, odkryte belki stropowe, czy stare meble stworzą wyjątkowy klimat. Naturalne słoje znakomicie będą współgrać z pobielonymi ścianami. Trzeba jednak, aby nie przesadzić z tym materiałem. Klimat ten można przełamywać pojedynczymi bardziej surowymi elementami, np. sprzętami kuchennymi.

Właściwa kolorystyka

Znakomicie odnajdzie się tutaj wspomniana już biel. Razem z nią współgrać będą ciepłe odcienie brązów. Pasują tutaj ponadto barwa żółta, morelowa, czy beżowa. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie motywów kwiatowych na tkaninach. Taki design na poduszkach, zasłonach to idealne nawiązanie do pięknej przyrody, która znajduje się za oknem.  

Wykorzystaj moc kamieni

Tutaj, podobnie jak we wnętrzach loftowych dobrze jest postawić na odsłoniętą cegłę. Może ona być ozdobą jednej z kuchennych ścian. Znakomicie prezentuje się także w  salonie, czy łazience. Inną opcją jest zdecydowanie się na kamień polny albo na granit. To one zbudują klimat tego miejsca.