Skip to main content

Piotr Tomasz Pałczyński: Jako Trzecia Droga chcemy zapewnić wszystkim Polkom i Polakom bezpieczny kraj

| Ogłoszenie wyborcze | Wybory do sejmu 2023

Piotr Tomasz Pałczyński jako poseł będzie chciał wdrożyć zasadę, że jeżeli nie dostaniesz terminu wizyty na NFZ w ciągu 60 dni, to państwo zwróci ci za wizytę prywatną.

Do wyborów zostało już tylko kilka dni. W jaki sposób zachęciłby pan wyborców do głosowania na Trzecią Drogę?

Jako Trzecia Droga chcemy zapewnić wszystkim Polkom i Polakom bezpieczny kraj. My nie będziemy podgrzewać różnic między ludźmi i szczuć jednych na drugich. Pokażemy, jak się porozumieć. Wiemy, jak to zrobić – wszak dogadaliśmy się między sobą jako dwa różne środowiska. Nie chcemy Polski w której publiczne pieniądze są rozrzucane bezmyślnie z helikoptera wyłącznie w celu osiągnięcia wzrostu słupków poparcia tej, czy innej partii politycznej. Sprawimy, że zamiast Polski marnotrawnej będzie Polska gospodarna, w której każda złotówka publicznych pieniędzy będzie oglądana dziesięć razy, zanim zostanie wydana.

Co konkretnie chce Pan zaproponować młodym ludziom?

Zainwestujemy w edukację w taki sposób, że po ukończeniu szkoły podstawowej każde dziecko będzie płynnie mówić po angielsku. Studentom spoza dużych miast oferujemy akademik za złotówkę, to jest nie tylko wyrównywanie szans, ale również inwestycja w naszą przyszłość.  Stworzymy dobre warunki dla aktywności zawodowej młodych rodziców. Będziemy inwestować w żłobki i przedszkola oraz zmienimy prawo tak, aby ułatwiało łączenie kariery zawodowej z macierzyństwem i ojcostwem. Może ktoś zapytać się „skąd weźmiecie na pieniądze?”. Już odpowiadam – odchudzimy administrację rządową, bowiem za rządów PiS liczba ministrów, wiceministrów i dyrektorów departamentów jest najwyższa w historii. Skończymy z uwłaszczaniem się tłustych pisowskich kotów na publicznych pieniądzach. Poza tym zawiesimy projekt pilnowania łąki w Baranowie za 9 mld zł rocznie oraz uwolnimy zamrożone środki z Krajowego Programu Odbudowy.

Gdyby miał Pan wymienić trzy najważniejsze postulaty dla społeczności Powiatu Obornickiego, o których realizację będzie Pan zabiegać jeżeli zostanie Pan Posłem?

Po pierwsze szybki i sprawny proces zaprojektowania oraz budowy drogi ekspresowej S11 wraz z obwodnicą Obornik oraz Rogoźna. Po drugie inwestycja w edukację, tj. żłobki, przedszkola i szkoły. Należy przy tym zapewnić godne warunki pracy i płacy nauczycielkom i nauczycielom, których pensje powinny sprawiać, że zawód ten będzie atrakcyjny i prestiżowy dla młodych ludzi. Po trzecie, reforma służby zdrowia. W XXI wieku w środku Europy skandalem jest, że mieszkaniec Obornik, Rogoźna czy Ryczywołu musi czekać, aż lekarz specjalista za kilka lat przyjmie go na wizytę. Jeżeli zostanę Posłem to jedną z pierwszych moich interpelacji będzie zaproponowanie rozwiązania w myśl zasady, że jeżeli nie dostaniesz terminu wizyty na NFZ w ciągu 60 dni, to państwo zwróci ci za wizytę prywatną.

Jaki ma pan przekaz do wyborców, którzy jeszcze się wahają i nie są zdecydowani na którą partię oddać swój głos w niedzielę?

Chodźcie z nami. Trzecia Droga to nowa jakość w polityce. Jako jedyny komitet wyborczy przedstawiliśmy wyliczenie, ile kosztować będą proponowane przez nas rozwiązania i skąd zamierzamy wygospodarować w budżecie środki na ich realizację. Tak powinna wyglądać odpowiedzialna polityka - konkretne, merytoryczne propozycje zamiast pustych haseł. Jeżeli również chcesz, aby takie podejście do wyborców i do polityki stało się w przyszłości standardem, pomóż nam wygrać te wybory. Wszystkich wyborców zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej www.piotrpalczynski.pl oraz strony na Facebook’u www.facebook.com/piotr.tomasz.palczynski . Spotkajmy się przy urnach wyborczych w niedzielę!

 

Wyniki wyborów do Sejmu dla naszego okręgu wyborczego (38)

Okręg wyborczy nr 38 składa się z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, złotowskiego.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów 15.10.2023

Zakończono zliczanie głosów oraz przegląd protokołów. PKW przy dużych emocjach w czasie konferencji prasowej ogłosiło oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15.10.2023

Na kogo głosowali mieszkańcy powiatu obornickiego w wyborach do Sejmu -15.10.2023

W wyborach do Sejmu RPO 15.10.2023 w powiecie obornickim wygrała Koalicja Obywatelska, niekwestionowanym liderem w powiecie obornickim został Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej (PO).

Wyniki wyborów do Sejmu -15.10.2023

W powiecie obornickim w wyborach do Sejmu RP przeprowadzonych 15.10.2023 wygrała Koalicja Obywatelska (dane wg. stanu na godz.19:30,16.10.2023).

Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu RP z godziny 17:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP do godziny 17:00 i dla całej Polski to 57,54%.

Podano dane na temat frekwencji z godziny 12:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP opierając się o informacje zebrane z komisji wyborczych.

Zamieszanie z kartami do referendum

Przewodniczący PKW wyjaśnił w trakcie konferencji prasowej sytuacje, które zdarzają się w komisjach wyborczych w związku z udziałem w ogólnopolskim referendum. Wydano również komunikat w tej sprawie.