Skip to main content

Oburzenie po ingerencji TVP w wystąpienie Marszałka Senatu

| MP | Wybory do sejmu 2023
foto: zrzut ekranowy https://twitter.com/profGrodzki
foto: zrzut ekranowy https://twitter.com/profGrodzki

Tuż przed orędziem marszałka Grodzkiego TVP nadała zaskakujący komunikat. Poinformowała w nim, że zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji ma obowiązek nadać to wystąpienie, choć jego treść "zawiera agitację i polemikę wyborczą" czym narusza rozporządzenie KRRiT. "Treść wystąpienia Marszałka Senatu stanowi naruszenie zasady równości komitetów wyborczych w prezentowaniu bezpłatnych materiałów wyborczych na antenach Telewizji Polskiej S.A." - stwierdzono.

Uprzedzenie wystąpienia Marszałka Grodzkiego specjalnym komunikatem wywołało falę komentarzy, odniósł się do niej sam Marszałek Senatu:

Pan Krzysztof Luft w ostrych słowach, odnosi się do obowiązku jaki ma TVP:

Pan Twaróg z agencji Press nie dowierza:

Sytuację skomentował również polityk PO, Bogdan Zdrojewski:

„Łaskawcy z TVP” – pisze Bartosz Węglarczyk:

 

Wyniki wyborów do Sejmu dla naszego okręgu wyborczego (38)

Okręg wyborczy nr 38 składa się z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, złotowskiego.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów 15.10.2023

Zakończono zliczanie głosów oraz przegląd protokołów. PKW przy dużych emocjach w czasie konferencji prasowej ogłosiło oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15.10.2023

Na kogo głosowali mieszkańcy powiatu obornickiego w wyborach do Sejmu -15.10.2023

W wyborach do Sejmu RPO 15.10.2023 w powiecie obornickim wygrała Koalicja Obywatelska, niekwestionowanym liderem w powiecie obornickim został Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej (PO).

Wyniki wyborów do Sejmu -15.10.2023

W powiecie obornickim w wyborach do Sejmu RP przeprowadzonych 15.10.2023 wygrała Koalicja Obywatelska (dane wg. stanu na godz.19:30,16.10.2023).

Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu RP z godziny 17:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP do godziny 17:00 i dla całej Polski to 57,54%.

Podano dane na temat frekwencji z godziny 12:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP opierając się o informacje zebrane z komisji wyborczych.

Zamieszanie z kartami do referendum

Przewodniczący PKW wyjaśnił w trakcie konferencji prasowej sytuacje, które zdarzają się w komisjach wyborczych w związku z udziałem w ogólnopolskim referendum. Wydano również komunikat w tej sprawie.