Skip to main content

Adam Szłapka poleca do sejmu Michała Przybylaka

Michał Przybylak ma 32 lata, od urodzenia jest mieszkańcem Wielkopolski. Z wykształcenia ekonomista po Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i biegły rewident.

Przez ostatnie 10 lat zawodowo pracował w biznesie, w branży finansowej, jednocześnie przez kila lat będąc doradcą posła Szłapki i współautorem programu Nowoczesnej. Michał Przybylak aktywnie udziela się na mediach społecznościowych, jego profil w serwisie Twitter, gdzie publikuje wiele ekonomicznych danych śledzi ponad 10 tys. osób.

- Kandyduję do parlamentu, bo chciałbym aby w sejmie znalazła się większa grupa ekspertów z różnych dziedzin, a nie tylko zawodowych polityków. Chciałbym również aby w sejmie znalazła się większa reprezentacja 30- latków - mówi kandydat, następnie dodaje: - Osoby z mojego pokolenia muszą realnie włączyć się do procesu decyzyjnego. Dzisiaj średnia wieku posła to blisko 55 lat. Ponad 100 posłów jest w wieku emerytalnym.

Przybylak 2

W Sejmie chciałby rozmawiać o problemach młodego pokolenia - o tym jakie płacą dziś podatki, jak inflacja pożera ich dochody, jak trudno jest im kupić mieszkanie, jak to wszystko przekłada się na to, że nie decydują się na założenie czy na powiększenie rodziny oraz Jak słabe usługi publiczne są im dziś oferowane za coraz wyższe podatki.

- Chciałbym rozmawiać o prawach kobiet, mniejszości, o zakończeniu przywilejów kościoła. Wreszcie chciałbym rozmawiać o bezpieczeństwie, które gwarantuje dziś jedynie obecność w silnych sojuszach takich jak Unia Europejska - dodaje młody polityk.

Michała Przybylaka znajdziemy na 10 miejscu na liście Koalicji Obywatelskiej do sejmu w naszym okręgu.

 

Materiał KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

 

 

Wyniki wyborów do Sejmu dla naszego okręgu wyborczego (38)

Okręg wyborczy nr 38 składa się z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, złotowskiego.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów 15.10.2023

Zakończono zliczanie głosów oraz przegląd protokołów. PKW przy dużych emocjach w czasie konferencji prasowej ogłosiło oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15.10.2023

Na kogo głosowali mieszkańcy powiatu obornickiego w wyborach do Sejmu -15.10.2023

W wyborach do Sejmu RPO 15.10.2023 w powiecie obornickim wygrała Koalicja Obywatelska, niekwestionowanym liderem w powiecie obornickim został Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej (PO).

Wyniki wyborów do Sejmu -15.10.2023

W powiecie obornickim w wyborach do Sejmu RP przeprowadzonych 15.10.2023 wygrała Koalicja Obywatelska (dane wg. stanu na godz.19:30,16.10.2023).

Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu RP z godziny 17:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP do godziny 17:00 i dla całej Polski to 57,54%.

Podano dane na temat frekwencji z godziny 12:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP opierając się o informacje zebrane z komisji wyborczych.

Zamieszanie z kartami do referendum

Przewodniczący PKW wyjaśnił w trakcie konferencji prasowej sytuacje, które zdarzają się w komisjach wyborczych w związku z udziałem w ogólnopolskim referendum. Wydano również komunikat w tej sprawie.