Skip to main content

Oborniki. Politycy zbierają podpisy pod listami poparcia

| Łukasz | Wybory do sejmu 2023

 

Czwartek jest dniem targowym w Obornikach. Dziś na placu przy ul. Chłopskiej pojawili się także politycy.

Przy ul. Chłopskiej w Obornikach jest dziś bardzo tłoczno. To oczywiście ma związek z czynnym w czwartki targowiskiem. Oprócz wielu kupców i kupujących na placu pojawili się także politycy. Zbierają podpisy poparcia pod listami wyborczymi swoich partii. Na targowisku spotkać można dziś przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej (m. in. Poseł na sejm RP Małgorzata Janyska, radna Katarzyna Woźniak) oraz Nowej Lewicy ( m.in. szef rady programowej Dariusz Standerski, radny Piotr Neter).

Kodeks wyborczy wymaga, aby lista kandydatów do Sejmu była poparta co najmniej 5 tys. wyborców mieszkającyh w danym okręgu wyborczym. 

 

Wyniki wyborów do Sejmu dla naszego okręgu wyborczego (38)

Okręg wyborczy nr 38 składa się z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, złotowskiego.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów 15.10.2023

Zakończono zliczanie głosów oraz przegląd protokołów. PKW przy dużych emocjach w czasie konferencji prasowej ogłosiło oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15.10.2023

Na kogo głosowali mieszkańcy powiatu obornickiego w wyborach do Sejmu -15.10.2023

W wyborach do Sejmu RPO 15.10.2023 w powiecie obornickim wygrała Koalicja Obywatelska, niekwestionowanym liderem w powiecie obornickim został Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej (PO).

Wyniki wyborów do Sejmu -15.10.2023

W powiecie obornickim w wyborach do Sejmu RP przeprowadzonych 15.10.2023 wygrała Koalicja Obywatelska (dane wg. stanu na godz.19:30,16.10.2023).

Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu RP z godziny 17:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP do godziny 17:00 i dla całej Polski to 57,54%.

Podano dane na temat frekwencji z godziny 12:00

PKW zaprezentowało informację na temat frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu RP opierając się o informacje zebrane z komisji wyborczych.

Zamieszanie z kartami do referendum

Przewodniczący PKW wyjaśnił w trakcie konferencji prasowej sytuacje, które zdarzają się w komisjach wyborczych w związku z udziałem w ogólnopolskim referendum. Wydano również komunikat w tej sprawie.