fbpx

Co warto wiedzieć o bramach przemysłowych?

Bramy przemysłowe wykonane są z trwałej, bezpiecznej stali. Ze względu na materiały bazowe i poziom dostosowywania, bramy przemysłowe mogą zapewnić szybki dostęp, bezpieczeństwo, ochronę, a także doskonałą widoczność. Bramy te mogą również pomóc w zmniejszeniu kosztów energii, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się i wydostawaniu się ciepłego i zimnego powietrza, a tym samym mają pozytywny wpływ na środowisko.

Co warto wiedzieć o bramach przemysłowych?

Konstrukcja i materiał użyty do produkcji bram przemysłowych umożliwiają im wytrzymanie ekstremalnych zmian temperatury i warunków środowiskowych (ciepło, zimno, duże prędkości wiatru, kurz, itp.), bezpieczeństwo (wymuszone wejście), dźwiękoszczelność i odporność na ogień. Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy przemysłowej, która będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Rodzaje bram przemysłowych

Istnieje kilka rodzajów bram przemysłowych w zależności od celu, któremu służą, a mianowicie:

  • Roller ShutteDoors — są najczęstszym typem bram przemysłowych. Składają się one z wielu poziomych listew lub barów, które są połączone zawiasami w ramach ramy. Mogą być obsługiwane zarówno ręcznie, jak i za pomocą pilota. Bramy rolowane są idealne dla fabryk, magazynów, doków załadunkowych itp.
  • Bramy rolowane szybkobieżne — charakteryzują się one dużą wytrzymałością, otwierają się i zamykają z dużą prędkością, działają płynnie z optymalną wydajnością przy minimalnej konserwacji. Znajdują one swoje zastosowanie w obiektach biznesowych i przemysłowych ze względu na ich szybką szybkość działania i wysoki poziom bezpieczeństwa.
  • Perforowane bramy przemysłowe — te bramy są podobne do bram rolowanych, z wyjątkiem są perforowane z otworami od 1 do 3 mm. Perforowane bramy przemysłowe

znajdują zastosowanie zarówno w wysokiej klasy sklepach ulicznych, jak i centrach handlowych. Ich perforacje służą podwójnemu celowi — zapewnieniu bezpieczeństwa oraz widoczności i estetyki.

Jakie jest zastosowanie bram przemysłowych?

Niezależnie od tego, czy są stosowane w rezydencjach, obiektach handlowych czy przemysłowych, bramy przemysłowe są integralną częścią każdej konstrukcji, która je wykorzystuje. Oprócz tego, że są podstawowym punktem wejścia i wyjścia w garażach, magazynach itp. bramy przemysłowe są również stosowane w centrach handlowych, obiektach przemysłowych i rolniczych, a także kompleksach medycznych, chemicznych i biznesowych. Bramy przemysłowe mogą być również stosowane w:

  • Bramach załadunkowych i wyładunkowych w magazynach — w celu zapobiegania przedostawaniu się ptaków, gryzoni, kurzu oraz kontroli temperatury.
  • Logistyce i transporcie — dla bezpieczeństwa, podziału na strefy, kontroli ruchu.
  • Myjniach samochodowych — dla kontroli rozpylania.
  • Obiektach farmaceutycznych — do regulacji temperatury i ciśnienia oraz kontroli higieny.

Czego należy szukać, wybierając bramę przemysłową?

Wybierając bramę przemysłową do swojego obiektu, należy koniecznie wziąć pod uwagę

wielkość otworu drzwiowego, rodzaj przemysłowej bramy rolowanej oraz jej zastosowanie. Oprócz tego jedną z pierwszych rzeczy, które musisz rozważyć, jest rozmiar otworu w Twoich obiektach. W ten sposób można określić idealny rozmiar i dopasowanie bramy przemysłowej i nie będzie wymagać żadnych modyfikacji po instalacji. Upewnij się także, że otrzymujesz wartość swoich pieniędzy, kupując tylko trwałe produkty. Podczas gdy większość bram przemysłowych jest wykonana ze stali, stal ocynkowana lub metal oferuje największą trwałość.