fbpx

W jakich branżach niezbędne są wózki widłowe?

Wózki widłowe to niezastąpieni pomocnicy w transporcie wszelkiego rodzaju towarów. Dzięki ogromnym możliwościom (szczególnie w stosunku do swoich rozmiarów) i niezwykłej uniwersalności, można je znaleźć w najróżniejszych branżach, gdzie działają czasem sporadycznie, a czasem jako główne narzędzie pracy. Mnogość rozmiarów, napędów i specjalizacji pozwala dostosować je dokładnie do potrzeb przedsiębiorstwa i osiągnąć optymalną wydajność. Jakie branże nie mogą się bez nich obejść?

Logistyka i magazynowe

To chyba najbardziej oczywiste zastosowanie. Wózki widłowe zostały stworzone z myślą o magazynach – zarówno tych otwartych, jak i pod gołym niebem. Rozładunek i załadunek, a przede wszystkim przemieszczenie towarów po magazynach i centrach logistycznych nie byłoby możliwe bez widlaków. Te firmy chłoną wszystkie rodzaje wózków każdej wielkości i mają niebagatelny wpływ na rozwój rynku.

Produkcja

Szczególnie w przypadku produkcji maszyn wózki widłowe umożliwiają szybkie przemieszczanie elementów i materiałów bez potrzeby stosowania skomplikowanych taśmociągów i dźwigów. Widlak ze względu na swoją uniwersalność pozwala też małym firmom na eksperymentowanie z ciągami produkcyjnymi i jest często stosowany do wielu zadań – od odśnieżania po umieszczanie wysięgnikiem ciężkich części w procesie produkcyjnym.

Wózki widłowe w branży spożywczej

Mowa tu zarówno o zakładach produkcyjnych, jak i wielkopowierzchniowych sklepach. Ilość towaru, jaką musi przemieścić branża spożywcza, jest zwyczajnie za duża dla innych środków transportu. Czy będzie to mleko, piwo czy kajzerki, potrzebne jest niezwykle sprawne uzupełnianie zapasów na półkach i magazynach. Tylko wózki widłowe są w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Budownictwo

Tu nie brakuje ciężkich ładunków. Profile, zbrojenia, a przede wszystkim różnorakie materiały budowlane. To wszystko w niestandardowym terenie i zmiennych warunkach. Możliwość płynnej regulacji wysokości i odporność sprawiają, że wózki widłowe są stworzone do pracy w budowlance. Dodatkowym atutem jest wymienny osprzęt – można szybko przemienić wózek w koparkę albo dźwig.

Rolnictwo, a wózki widłowe

Jeśli rolnictwo dalej kojarzy wam się z motyką i grabiami, to jesteście w dużym błędzie. Nowoczesne gospodarstwa rolne potrzebują nowoczesnego sprzętu, nie tylko bezpośrednio związanego z uprawą. Przewiezienie plonów, rozładunek nawozów czy prace na magazynie – bez widlaka ani rusz!

To tylko największe branże, ale wiele firm używa wózków widłowych https://irapol.com.pl/ zwyczajnie do prac rozładunkowych. Nie jest to bezpośrednio związane z ich działalnością, ale bez tego nie miałyby szans sprawnie funkcjonować. Wózki widłowe to podstawa przemysłu!