fbpx

Wypożyczenie samochodu bez kaucji - czy w Poznaniu jest to możliwe?

Wypożyczenie auta wiąże się z odpowiednimi kosztami. Są one zależne nie tylko od wypożyczalni, jaką wybierzemy, ale także od klasy samochodu, jego spalania i kaucji.

Niektórzy przedsiębiorcy, zawodowo zajmujący się wynajmem pojazdów, decydują się na pobranie jednorazowej, zwrotnej kaucji od klienta. Od uiszczenia tej opłaty uzależnione jest podpisanie umowy.

Wypożyczalnia aut bez kaucji

Kaucja bywa kłopotliwa dla klienta, ponieważ musi on jednorazowo uiścić większą kwotę, aby móc skorzystać z wypożyczenia samochodu. Wysokość kaucji zależy nie tylko od cennika konkretnej firmy, ale także od modelu samochodu, jaki chcemy wypożyczyć. Czym wyższa klasa auta, tym większa kaucja. Coraz więcej firm rezygnuje z kaucji, a przykładem jest Carfree. Warto zatem zweryfikować, czy przed podpisaniem umowy, będziemy zobowiązani do jej wpłaty.

Najem długoterminowy

Bardzo często klientami wypożyczalni są osoby decydujące się na najem długoterminowy. Jest to opcja wynajęcia samochodu na okres dłuższy, wynoszący zazwyczaj od dwóch do pięciu lat. W sytuacji wyboru tego rodzaju usługi jesteśmy zobowiązani do uiszczenia kaucji, która przez kilka lat będzie pozostawała w dyspozycji wypożyczalni. Warto zatem zredukować koszty i wybrać ofertę, gdzie przy najmie długoterminowym nie będziemy musieli opłacać jednorazowej kaucji. Najem długoterminowy najczęściej wykorzystywany jest przez firmy, ponieważ jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż zakup, czy leasing pojazdu (zobacz również nasz kolejny artykuł "Dlaczego firmy częściej korzystają z długoterminowego wynajmu samochodu?").

Weryfikacja umowy

Decydując się na wypożyczenie samochodu, powinniśmy przede wszystkim dokonać analizy umowy, jaka będzie nas wiązać z firmą. Musimy sprawdzić dokładnie ofertę cenową, warunki, na jakich zostanie nam wynajęty samochód. Bardzo istotne są zdjęcia wykonane podczas przekazania i zwrotu pojazdu. Pracownik wypożyczalni spisze protokół na tę okoliczność, jednak dokumentacja fotograficzna będzie niezbędna, gdyby pojawiły się jakiekolwiek kwestie sporne.

Wypożyczenie samochodu jest coraz popularniejszą usługą, oferowaną głównie w dużych miastach. Mając potrzebę skorzystania z najmu auta, powinniśmy przede wszystkim wybierać oferty takie, które będą najkorzystniejsze pod względem kosztów i pozwolą na podpisanie umowy bez wnoszenia jednorazowej kaucji.