fbpx

Nowe komputery trafią do obornickich szkół (film)

Stare pracownie komputerowe w obornickich szkołach w końcu doczekają się nowego sprzętu.

365 tysięcy złotych będzie kosztowała wymiana komputerów w obornickich szkołach. Program wymiany, który zrealizowany zostanie w najbliższym kwartale, obejmuje 10 szkół, a w każdej z nich 15 no­wych zestawów komputerowych (komputer, monitor, klawiatura i mysz).

Pracownie zostaną wyposażo­ne również w oprogramowanie do zarządzania i monitorowania pracowni. Umowa też obejmuje przedłużenie licencji w dwóch pracowniach, które już istnieją.

Ogromny rozwój dziedziny i wagę zajęć informatycznych pod­kreślał już dawno radny Henryk Brodniewicz: Pracownie w na­szej gminie, zostały wyposażone w sprzęt 12 lat temu. Nie przygotowują w sposób odpowiedni uczniów, do dalszego etapu szkolenia. 90% pracowni nie jest w stanie zrealizo­wać podstaw programowych, gdyż wchodzą w nie chociażby programy graficzne. 

Koszt przedsięwzięcia to ok. 365 tys. zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Advisor Sp. z o.o Sp. k z Poznania.

Zadowolenia z projektu nie kryją również nauczyciele i dyrektorzy szkół. Z niecierpliwością czekając na finał programu.

Z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację, że istnieje realna szansa otrzymania dla naszej szkoły nowych komputerów. Już od dłuższego czasu borykamy się z problemem starej pracowni komputerowej. Nasz obecny sprzęt często odmawia posłuszeństwa, a nowe programy i aplikacje po prostu nie działają na starych systemach. Nowe technologie wymagają ciągłego ulepszania, a przede wszystkim odnawiania sprzętu. Nasza szkoła została podłączona do szybkiego, wydajnego internetu światłowodowego, niestety na naszych wieloletnich komputerach wykorzystanie w pełni tej technologii jest wręcz niemożliwe. – mówi Agnieszka Wojtkowiak Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiszewie

Czekamy więc z wielką niecierpliwością na nowe komputery. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim nasze dzieci będą mogły na lekcjach informatyki pracować bardzo efektywnie, bez problemów technicznych, z pełnym zaangażowaniem i nieograniczone możliwości rozwoju w dziedzinie technologii informatycznych – dodaje.

Poniżej relacja z sesji srttyczniowej z 2018 roku. Więcej materiałów z sesji Rady Miejskiej można znaleźć na kanale youtube.com/eoborniki