fbpx

Przedsiębiorczy mają lepiej!

Bezpłatne wykłady z przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jakie jest uniwersalne rozwiązanie kryzysów finansowych? Trzeba być przedsiębiorczym! Wielkopolscy licealiści będą mogli nabyć tą cenną umiejętność  podczas otwartych wykładów w kolejnej edycji Festiwalu Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności maturzyści, stoją u progu wyboru swojej szansy na dobrą i satysfakcjonującą posadę. Wiedza o tym, jak zaplanować karierę, jak prezentować się w internecie i na forum publicznym, czy też znajomość tajników giełdy i bankowości, pomogą im wejść z sukcesem na dynamiczny rynek pracy.

Tematy wykładów i warsztatów dobieramy tak, aby były przede wszystkim użyteczne dla uczniów i przynosiły im wymierną korzyść nie tylko na początku zawodowej ścieżki, ale również w dalszym życiu. Celem tego wydarzenia jest bowiem zaszczepienie w młodych osobach przedsiębiorczego podejścia do swojej kariery – tłumaczy Magdalena Giec, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, która już czwarty rok poprowadzi zajęcia w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości.

Festiwal przydatnej wiedzy

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez ekspertów biznesu i finansów: wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej i praktyków. Mają charakter otwarty i są bezpłatne – może w nich wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej z Wielkopolski. Przez trzy kolejne środy: 23 listopada, 30 listopada oraz 7 grudnia uczniowie dowiedzą się m.in. jak planować karierę, jak dzieła giełda, jak prezentować się na spotkaniach biznesowych. Absolwent WSB opowie, jak ze studenta przerodzić się w menedżera, a doradca biznesu zdradzi, jak zarobić w internecie. Dodatkowo dla uczniów przygotowano warsztaty z wytyczania celów, zarządzania czasem i podniesienia efektywności uczenia się.

Przedsiębiorczość to cecha, której większość z nas może się nauczyć, na przykład podpatrując najlepszych. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak szukać inspiracji. Festiwal Przedsiębiorczości jest właśnie takim zbiorem dobrych przykładów, które zostaną zaprezentowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych w formie wykładów i warsztatów – mówi Magdalena Piątek, rzecznik Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Atrakcyjniejszy z roku na rok

O tym, że Festiwal Przedsiębiorczości to dobry pomysł świadczy fakt, że w zeszłym roku w edycji poznańskiej brało udział 1000 osób. W tym roku Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu spodziewa się ok. 1800 gości. Festiwal od pięciu lat organizowany jest w różnych Wyższych Szkołach Bankowych w całym kraju i wszędzie cieszy się niezmienną popularnością.

Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową www.wsb.poznan.pl/festiwal. Można zapisać się grupowo za pośrednictwem nauczyciela lub indywidualnie.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości 2011 jest bezpłatny. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji udziela:

Magdalena Piątek

Specjalista ds. PR  Wyższa Szkoła Bankowa

tel. 61 655 32 95 oraz 665 193 856

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.