fbpx

Dzwi Otwarte w Zespole Szkół w Objezierzu

drzwi otwarte w zs objezierze

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu to zawsze niebanalne wydarzenie.

Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu to szkoła z ogromnymi tradycjami, z bardzo dobrym zapleczem do prowadzenia zajęć praktycznych oraz ciekawymi kierunkami kształcenia.

W tym roku były to pokazy sztuki kulinarnej, występ zespołu ludowego oraz pokaz obsługi gościa VIP To wszystko działo się 8 kwietnia. Istotną informacją jest ta, że rok szkolny 2018/2019 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu zostanie wzbogacony o nowy kierunek – klasę mundurową o profilu policyjnym. Szkoła rozpoczyna współpracę z Komendą Powiatową Policji w Obornikach, przygotowując się do kształcenia kandydatów do pracy  w szeregach policji.

Kolejną atrakcją promującą bogatą ofertę szkoły była przygotowana przez uczniów i nauczycieli tej szkoły „Noc gotowania i duchów”. Szkołę odwiedziło 80 gimnazjalistów klas III. Duch Adyny w pałacu, poszukiwanie skarbu ukrytego w mrocznym i magicznym parku oraz samodzielne wykonanie pizzerinek dostarczyło gościom niezapomnianych przeżyć.

Szkoła chwaliła się swoimi sukcesami: wygrane w konkursach kulinarnych podczas tradycyjnej, obornickiej Niedzieli ze Smakiem, gdzie dania oceniane są przez specjalistów kulinarnych; umieszczenie w książce kucharskiej „Kulinarne podróże po Wielkopolsce” przepisu na pyzę w nowoczesnej odsłonie.