fbpx

Dzień patrona w szkole w Ludomach

Dzien patrona w szkole w Ludomach

Święto patrona obchodził 7 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach

 7 listopada 2017r.  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ludomach uroczystością Dnia Patrona uczczono kolejną rocznicę śmierci dr Karola Marcinkowskiego. W świętowaniu oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli goście: ks proboszcz Tomasz Kurkowiak, Pan Jacek Marcinkowski z Biura Poselskiego Posła Grzegorza Piechowiaka, Pani Janina Feldmann – sekretarz Gminy Ryczywół, Pani Marzena Kaźmierczak – przedstawiciel Referatu Oświaty w Ryczywole. Swą obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele Rodziców, dzięki pomocy których mogło odbyć się przedstawienie.

Wzorem ubiegłorocznych obchodów impreza poprzedzona była realizacją zadań wynikających z projektu szkolnego pt. „ Karol Marcinkowski naszym wzorem”.  Uczniowie mieli zatem okazję wykazać się znajomością faktów z życia i działalności  patrona w konkursie historycznym zorganizowanym przez panią Beatę Marek – Górę, a na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Iwony Nosek utrwalali wizerunek doktora, tworząc jego portrety i lapbooki, które zdobią szkolne gazetki. Zdrowy tryb życia propagowany przez patrona wdrażali, uczestnicząc w zawodach sportowych, które ze względu na niesprzyjającą pogodę, zastąpiły tradycyjne Biegi sztafetowe im. Karola Marcinkowskiego. Ich organizacją zajęła się pani Renata Laube. Tegoroczny projekt zaowocował także nowym, zainicjowanym przez panią dyrektor,  konkursem szkolnym o tytuł Społecznika Klasowego „Marcinek 2017”. Szczegółowo został on  opracowany przez panią Bogumiłę Staszak i pana Ziemowita Chudzińskiego. Jego celem było wyróżnienie uczniów, którzy wzorem doktora Marcina są życzliwi, pomocni i bezinteresownie działają na rzecz klasy i szkoły.

Najmłodsi przedstawiciele naszego zespołu również nie próżnowali. Przedszkolacy ozdabiali portrety patrona własnoręcznie wykonanymi ramkami, a także popisywali się zręcznością i szybkością  w zawodach sportowych.

Finał obchodów Dnia Patrona podczas uroczystego apelu uświetniła inscenizacja pt. „W salonie Emilii Sczanieckiej. Wspomnienie o Karolu Marcinkowskim” przygotowana przez panią Bogumiłę Staszak z jej wychowankami w ramach zajęć koła teatralnego.  Takiego występu nie można zapomnieć.

Wysiłki uczniów zostały hojnie wynagrodzone.  Staraniami  dyrektor Lidii Kurzawy – Pabin udało się pozyskać środki na nagrody, które ufundowane zostały przez Fundację ENEA S.A. – takiej obfitości nikt się nie spodziewał. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie i wysiłek uświetniły tę, jakże ważną dla szkoły imprezę. W tym gronie oprócz nauczycieli i sponsorów jak zwykle znaleźli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i pięknych strojów dla aktorów. Ich wsparcie było nieocenione. Udany występ młodych aktorów, wysiłek organizatorów i uśmiech zwycięzców poszczególnych konkursów były zasłużonym wyrazem hołdu złożonym naszemu patronowi.