fbpx

Poznaj darmowe źródła online do nauki francuskiego

darmowe źródła online do nauki francuskiego

W sieci internetowej jest dużo materiałów przydatnych w nauce języków obcych. Cześć z nich jest dostępna zupełnie za darmo, za część trzeba zapłacić niewielkie kwoty. Jeśli chcesz, uczyć się języka francuskiego to właśnie Internet to miejsce, gdzie jest dostępnych całe mnóstwo ciekawych, niekonwencjonalnych i skutecznych źródeł do nauki języka francuskiego.

Najbardziej efektywne są takie, które proponują bezstresowy sposób na naukę kojarzący się raczej z przyjemnością niż z nużącym obowiązkiem. Języka francuskiego, uczy się całkiem pokaźna liczba osób. Chęć poznania tego języka jest podyktowana różnymi względami czasami, zawodowymi a  czasami zupełnie niezwiązanymi z pracą.

Język francuski a w zasadzie jego brzmienie, może się podobać. Znajomość języka francuskiego jest także pewnego rodzaju nobilitacją, ponieważ, jest on kojarzony z elitami. Kilkanaście lat temu, prestiż związany ze znajomością tego języka był jeszcze większy. Obecnie, może nie robi to już takiego wrażenia, ale nadal jest to umiejętność, przykuwająca uwagę.

Cennym źródłem informacji o języku francuskim są blogi językowe.

Takie strony w Internecie prowadzą pasjonaci języka francuskiego, zakochani w tym kraju i poprzez prowadzenie bloga, dzielący się swoją wiedzą, spostrzeżeniami, ciekawostkami z innymi. Na blogach można dowiedzieć się rzeczy, których nie ma w tradycyjnych podręcznikach do nauki języka francuskiego. To tam dowiesz się, o tym, jak w rzeczywistości wygląda język potoczny. Chcąc pogłębiać umiejętności językowe związane z językiem francuskim, nie wystarczy poprzestać na blogach językowych. Na pewno, doskonałym pomysłem jest przeglądanie blogów, które traktują o francuskiej kulturze, modzie, rękodzielnictwie, lifestyle itp. Warto szukać takich blogów w języku francuskim, które będą zgodne z zainteresowaniami. Dzięki temu tekst w języku francuskim będzie się przyjemniej czytało.

Niewyczerpanym źródłem do nauki języka francuskiego to korepetycje online.

Korepetytorów i native speakerów znajdziesz, zaglądając na platformę Preply. To miejsce, gdzie otrzymasz wszechstronną pomoc w tym, aby znaleźć najlepszego nauczyciela. Korepetycje online to idealny sposób na naukę efektywną, wygodną z wybranym nauczycielem. Lekcje odbywają się za pomocą ogólnodostępnego komunikatora Skype. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mających mało czasu. Dzięki zajęciom online nie traci się czasu na uciążliwe dojazdy.

Więcej na: https://preply.com/pl/francuski-przez-skype

Darmowym źródłem do nauki języka francuskiego są grupy na portalach społecznościowych, a także fora językowe. Tematyka przeprowadzanych tam rozmów związana jest z językiem francuskim. Zaglądając w te miejsca, dowiesz się o tym, czego nie ma w podręcznikach. Dzięki znajomościom tam zawartym możesz znaleźć partnera do rozmów w języku francuskim. Uczestnictwo w tego rodzaju społecznościach wpływa również znacząco na poziom motywacji do nauki. Zaletą mediów społecznościowych, jest to, że są interaktywne. Warto również wspomnieć o tym, że każdy ma do nich nieograniczony dostęp. Zalety te można wykorzystać we własnej edukacji, w tym w nauce języka francuskiego. Do najbardziej popularnych mediów społecznościowych należą: Facebook, Twitter, Instagram.

francuski2

Więcej na: http://jows.pl/media-spolecznosiowe.pl

Jeśli w odpowiedni sposób zorganizujesz naukę języka francuskiego, to będzie ona satysfakcjonująca i przyjemna.

Do nauki można wykorzystać sposoby, które z pozoru mogą wyglądać na rozrywkowe. Jednak jeśli się bliżej przyjrzysz, to dojdziesz do wniosku, że są to sposoby skuteczne. Oglądanie filmów, słuchanie radia, słuchanie muzyki może oprócz przyjemności, nieść walory edukacyjne. Poprzez oglądanie filmów w oryginalnym języku lub filmów z dubbingiem po francusku, można nauczyć się wymowy i wielu słówek. Zaletą oglądania filmów na DVD jest to, że w dowolnym momencie można, taki film zatrzymać, przewinąć, obejrzeć po raz kolejny. Oglądanie filmów wspiera proces nauki, umożliwia łatwiejszą naukę rozumienia ze słuchu. Wybór tematyki filmów nie powinien być przypadkowy, najlepiej oglądać takie, którymi będziesz zainteresowany. Filmy powinny być także dostosowane do poziomu znajomości języka francuskiego. W początkowym etapie nauki najlepiej będzie, jak wybierzesz proste w odbiorze filmy, mogą to być, na przykład bajki i filmy dla dzieci. Jeśli uczysz się języka, zacznij oglądać wiadomości ze świata na francuskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Ustaw sobie francuskie radio, otaczaj się językiem, niech dociera do Ciebie z każdej możliwej strony. Oglądając telewizję, czy, też słuchając radia, jesteś cały czas na bieżąco z językiem. Uczysz się języka potocznego, poznasz najczęściej używane słownictwo. Zalety tego rodzaju nauki to również: większa swoboda wypowiedzi, wzrost pewności siebie, dostęp do nieograniczonej bazy materiałów praktycznie za darmo.

francuski3

Więcej na: http://francuski-egzamin-delf.blogspot.com/filmy-po-francusku.

Dużo osób, które uczą się języka francuskiego, chwali sobie możliwość korzystania z aplikacji mobilnych na tablet, smartfon. Warto korzystać z aplikacji mobilnych z co najmniej kilku powodów. Najważniejszym elementem w nauce jakiegokolwiek języka obcego jest systematyczność. Za pomocą aplikacji mobilnych do nauki języka francuskiego, można systematycznie, codziennie albo kilka razy dziennie taką małą dawkę wiedzy, sobie dozować. Z takich materiałów można korzystać w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy tylko posiadać odpowiednie urządzenie przenośne i dostęp do sieci internetowej. W aplikacjach mobilnych mają zastosowanie najnowocześniejsze technologie ułatwiające przyswajanie słownictwa i ćwiczenie prawidłowej wymowy