fbpx

Gdy zabrzmi pierwszy dzwonek

W gminie Oborniki 2 tysiące 111 uczniów rozpocznie 1 września nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja odbędzie się o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Objezierzu. Uczniów powita tam Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Przewodniczący Krzysztof Hetmański oraz Radni Rady Miejskiej w Obornikach.

Tegoroczny nabór do szkół kształtuje się na poziomie roku poprzedniego. W grupie uczniów klas I realizację obowiązku szkolnego rozpoczyna 74 sześciolatków. Od jutra wszystkie dzieci 5 – letnie będą realizować obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. W naszej gminie  będzie to 351 dzieci, z tego 201 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i 150 dzieci w przedszkolach. Liczba oddziałów w szkołach podstawowych (oddziały przedszkolne i szkolne) oraz w szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjach jest na poziomie roku ubiegłego.

1 września rozpocznie działalność oddział przedszkolny dla dzieci 3 – 4 letnich w Szkole Podstawowej w Chrustowie. W okresie wakacji nauczyciele ubiegali się o kolejne stopnie awansu zawodowego – 4 nauczycieli uzyskało awans na stopień nauczyciela kontraktowego oraz 5 na stopień nauczyciela mianowanego.

 

źródło UM Oborniki