Przejdź do głównej treści

Gmina wspiera najmłodszych

| UM Oborniki | Edukacja

Już wkrótce nasza gmina przystąpi do realizacji projektu, pn. „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III Szkół Podstawowych w Gminie Oborniki”, którego przedmiotem jest przeprowadzenie zajęć wyrównawczych i rozwijających zainteresowania dzieci, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami oraz zakup niezbędnych ku temu pomocy dydaktycznych.

W projekcie tym bierze udział ok. 160 uczniów z 7 szkół podstawowych z Gminy Oborniki. Łączna wartość projektu wynosi 334.661,20 zł. Zajęcia prowadzone w ramach przedsięwzięcia rozpoczną się już 1 września i potrwają do 30 czerwca 2012 r.

źródło UM Oborniki

Pracujesz jako nauczyciel, psycholog lub terapeuta? Chcesz lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych i realnie wpływać na ich rozwój? Wybierz studia podyplomowe z integracji sensorycznej lub Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) i zdobądź konkretne narzędzia do codziennej pracy. Nie czekaj –…
Uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego chcą wspomóc wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 
W czwartek, 22 maja w John Dewey School w Obornikach odbyło się podsumowanie międzyszkolnego projektu „Let’s discover some English speaking countries”.
Palić, nie palić - oto jest pytanie - to nazwa konkursu zorganizowany przez Wojewódzką oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Obornikach.
Szkoły ponadpodstawowe rozpoczynają za kilka dni nabór. Na terenie Powiatu Obornickiego aplikować będzie można do 5 placówek.
Do 22 sierpnia ma zakończyć się remont łazienek z prysznicami w budynku internatu w Objezierzu.
Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok.