fbpx

Naucz się angielskiego w Anglii

eacti1

Znajomość języka angielskiego jest dziś koniecznością. Uczą się go już nawet kilkuletnie dzieci w przedszkolach. W szkołach średnich większość uczniów potrafi posługiwać się angielskim dosyć swobodnie, a z całą pewnością na poziomie umożliwiającym konwersację z rówieśnikiem.

Niestety języka obcego, w tym także angielskiego bardzo trudno jest się dobrze nauczyć bez kontaktu w obcokrajowcami, a najlepiej wyjazdu za granicę. Nawet najlepszy nauczyciel nie nauczy perfekcyjnego akcentu, wymowy, a przede wszystkim myślenia w obcym języku. Wielu uczniów ma także podświadomą barierę, która uniemożliwia swobodne posługiwanie się językiem obcym. By ją przełamać najlepszy jest żywy kontakt z językiem i wyjazd za granicę – już po kilku dniach pobytu większość osób zaczyna dostrzegać, ze ma o wiele większy zasób słownictwa, niż kiedykolwiek przypuszczała.

Zagraniczne kursy językowe

Rodzice, którzy decydują się wysłać swoje pociechy na zagraniczne kursy językowe często chcą połączyć naukę języka z atrakcyjnymi wakacjami. Wybierają więc miejsca egzotyczne, często w atrakcyjnych letnich kurortach. Popularne są więc wyjazdy na Maltę, do Australii czy Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych.

Lingwiści są podzieleni, jeśli chodzi o wybór tych miejsc. Część z nich zwraca uwagę, że uczeń po takim wyjeździe przyswoi sobie charakterystyczną dla danego regionu wymowę oraz akcent, które czasem bardzo mocno odbiegają od klasycznego brytyjskiego. Inni z kolei podkreślają, że to są szczegóły, które później można w miarę łatwo skorygować, a najważniejsze jest osłuchanie się z językiem obcym, rozmowy z rówieśnikami, kontakt z żywym i naturalnym językiem obcym, w sytuacjach codziennych. Wybór czy zdecydować się na kurs angielskiego w Anglii czy w innych krajach trzeba więc dokładnie przeanalizować.

Na co zwrócić uwagę wybierając zagraniczną szkołę językową?

Renomowane szkoły językowe najczęściej mają sprawdzonych partnerów za granicą. Takie placówki posiadają też przeważnie bardzo bogatą ofertę różnych kursów językowych i to zarówno ich poziomów, jak czasu trwania oraz intensywności nauki. Łatwo więc dobrać kurs do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Przed ostateczną kwalifikacją do kursu dobra szkoła przeprowadza także testy oraz proponuje rozmowę z metodykiem. Warto zwrócić uwagę, czy w trakcie trwania kursu będzie możliwość zmiany jego poziomu, może się bowiem okazać, że dziecko sobie nie radzi lub odwrotnie, poziom jest zbyt niski i pociecha się na nim nudzi, dlatego niezwykle istotny jest stały kontakt z metodykiem, który na bieżąco ocenia postępy ucznia.

Opieka i zakwaterowanie

Dobry opiekun, do którego uczeń ma zaufanie i nie boi się zwrócić w razie problemów to podstawa. Uczestnicy kursów najczęściej kwaterowani są w akademikach i internatach oraz przy rodzinach. Ta ostatnia opcja ma chyba najwięcej zalet. Zakwaterowanie przy rodzinie daje możliwość obcowania z językiem obcym także po zakończeniu lekcji. Dzieci uczą się także obyczajów danego kraju i uczestniczą w życiu rodziny.

Sporo szkół organizuje wycieczki fakultatywne. Warto z nich skorzystać, bowiem pozwalają poznać kulturę i obyczaje danego kraju.