fbpx

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela (http://www.youtube.com/watch?v=Ss107ecNYy0)Poniedziałek 14 października to dla wielu uczniów naszego powiatu, jak wszystkich uczących się w Polsce dzień wyjątkowy. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

Ten dzień potocznie zwany jest Dniem Nauczyciela. W tym dniu najczęściej nie odbywają sięzajęcia lekcyjne.

Zrozumiałe jest, że wzbudza tak powszechny zachwyt wśród uczniów. Niewielu jednak wie po co i dlaczego mamy takie święto. Otóż ten dzień upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN) w 1773 roku. Za umowną datę pierwszego historycznego święta Dnia Nauczyciela w Polsce przyjmuje się rok 1957.

W wielu krajach dzień ten obchodzony jest w różnych terminach.  Wprowadzono więc Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teacher's Day), który obchodzony jest 5 października. Temu świętu patronuje UNESCO.

Z okazji tego Dnia Edukacji Narodowej składamy pedagogom i pracownikom administracyjnym najserdeczniejsze życzenia - radości z osiagnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków i wszelkiej pomyślności w życu osobistym.

Przedstawiamy poniżej życzenia jakie opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej: