fbpx

Otrzęsiny w obornickim LO

Dzisiaj w obornickim LO odbyły się coroczne tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych potocznie zwane "Dniem Kota" przygotowane przez uczniów klasy II i III.

W tym roku motywem przewodnim  była podróż w czasie.

Klasy wraz ze swoimi nowymi wychowawcami w ramach zabawy i przede wszystkim wspólnej integracji, bo taki jest cel tej imprezy, przebrali się za przedstawicieli:

-przyszłości,

-antyku,

-lat '80

-średniowiecza.

Nowy samorząd uczniowski, którego od teraz przewodniczącym jest Aleksander Roszkiewicz przygotował szereg zabawnych konkurencji. Były to m.in: utrzymanie się jak największą ilością osób na przyrządzie gimnastycznym tzw. koniu, picie mleka i zlizanie bitej śmietany z talerza na czas, zaprezentowanie wylosowanych tańców oraz wiele innych.

Ostatecznie zwyciężyła klasa IB o profilu mat.-fiz. co jest swojego rodzaju tradycją w ogólniaku. Nagrodą dla triumfatorów był zestaw pączków ufundowany przez piekarnię Chudziccy, pamiątkowe dyplomy oraz jeden dzień wolny od niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy dla całej klasy. Na koniec imprezy wszyscy zgromadzeni powtarzali słowa zabawnej przysięgi, po której oficjalnie stali się uczniami LO.

Przy okazji dzisiejszego dnia swoje urodziny obchodził wychowawca jednej z klas prof. Paweł Bździak, o którym rzecz jasna nie zapomniały jego "robaczki", składając mu najserdeczniejsze życzenia.