fbpx

Zagłosuj na uczniów z powiatu obornickiego!

Wraz z początkiem wakacji zakończyła się druga edycja innowacyjnego projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska”, w którym udział bierze młodzież z trzech szkół naszego powiatu. Teraz nadszedł czas na nagrodzenie zwycięzców. Chcesz, aby nagrody powędrowały do naszych uczniów? Zagłosuj!

Innowacyjny projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie i Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Obornikach pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Ich tematyka była dowolna – wszystko zależało od pomysłowości twórców. Gimnazjaliści z Ryczywołu przygotowali projekt o pomnikach przyrody w swojej gminie. Ich rówieśnicy z Rogoźna określili gospodarcze, rekreacyjne i zdrowotne funkcje lasu, stworzyli album niezwykłych miejsc powiatu obornickiego, a także opisali ciekawostki i wydarzenia z historii Rogoźna. A co przygotowali licealiści? Zbadali właściwości okolicznych  gleb i wzięli udział w warsztatach z zakresu gleboznawstwa w Poznaniu. Przygotowali również kampanię propagującą odpowiedzialne macierzyństwo oraz ruszyli śladem wielkopolskich wiatraków. Teraz wszystkie projekty możemy podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!

Swoje poparcie dla szkół z Ryczywołu, Rogoźna, Obornik, a także z całej Wielkopolski możecie wyrazić na stronie www.eszkola-wielkopolska.pl. Wystarczy wybrać z mapy po prawej stronie ekranu dany powiat, szkołę, projekt i przyznać mu maksymalną liczbę gwiazdek. Dzięki Waszym głosom uczniowie mogą wygrać cenny sprzęt elektroniczny! Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu obornickiego… głosujemy!

***

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.