fbpx

Dzień przedsiębiorczości w Obornikach

Dzień przedsiębiorczości w Obornikach

W dniach 17 – 19 kwietnia 2013 r. oborniccy licealiści już po raz drugi wzięli udział w projekcie Dzień Przedsiębiorczości. Ogólnopolski program jednodniowych praktyk zawodowych w wymarzonych przez uczniów miejscach pracy, sprzyja podejmowaniu przez nich właściwych decyzji edukacyjno – zawodowych.

W  bieżącej edycji aż 80 uczniów Ogólniaka skorzystało z tej okazji i ze specjalnym dzienniczkiem udało się na miejsca praktyki, by pod okiem indywidualnych konsultantów poznawać tajniki danego zawodu. Mieli z czego wybierać, bo w bieżącym roku do współpracy z Liceum przystąpiło bardzo wiele instytucji i firm.

Kandydaci na przedstawicieli zawodów medycznych spędzili swoją praktykę w obornickim szpitalu, Laboratorium Puls czy pod okiem Pana Damiana Kołodzieja - fizjoterapeuty. Dziewczęta zainteresowane kosmetologią, dietetyką udały się do Studia Zdrowia i Urody Yasumi, a przyszli farmaceuci do Apteki Dr Max. Znalazły się też osoby zainteresowane pomaganiem zwierzętom, które udały się na praktykę weterynaryjną.

Wielu uczniów Liceum odkrywa w sobie pasje pedagogiczne i psychologiczne. Można było ich spotkać w Żłobku Miejskim,  Szkole Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 3, Zaczarowanym Przedszkolu,  John Dewey School, Ochronce Franciszek czy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Obornikach.

Licealiści zainteresowani zawodami prawniczymi swój Dzień Przedsiębiorczości spędzili w  Sądzie Rodzinnym oraz Kancelarii Radcy Prawnego, Pana Rafała Maciesza. Kandydaci na dziennikarzy, redaktorów udali się na praktykę do lokalnych redakcji, a przyszli geodeci, informatycy i osoby zajmujące się promocją do Urzędu Miejskiego. Wielu  emocji dostarczył też Dzień Przedsiębiorczości odbywający się w Komendach: Straży Pożarnej i Policji.

Pod okiem indywidualnych  konsultantów, szefów i pracowników przez cały dzień, praktykanci zdobywali informacje na temat kwalifikacji koniecznych do wykonywania danej pracy, możliwości rozwoju i zatrudnienia. Uczestniczyli także w wykonywaniu codziennych czynności swoich konsultantów.

Dzień Przedsiębiorczości budzi nie tylko duże zainteresowanie wśród uczniów, ale i wiele pozytywnych emocji.  Licealiści z praktyk wracają bardzo zadowoleni, przepełnieni wdzięcznością dla osób, które poświęciły im swój czas w miejscu pracy i zagospodarowali go w sposób wyjątkowy, często wykraczając dalece poza ich oczekiwania.  Cieszy też fakt, iż tak wiele instytucji i firm prywatnych przystępuje do programu,  aktywnie włączając  się w proces kształtowania świadomych decyzji edukacyjno – zawodowych wśród młodych ludzi.