fbpx

"Drzwi Otwarte" w obornickim LO

Dnia 6 kwietnia o godz. 10.00 odbyły się Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach, przygotowane przez panią dyrektor Agnieszkę Katarzynę Balcerowiak oraz samorząd uczniowski.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do naszej szkoły przybyło około stu gimnazjalistów, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z z obornickim "ogólniakiem". Uroczystość rozpoczęła się apelem na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne a uczniowie zaangażowani w działania szkolne m.in Samorządu Uczniowskiego opowiadali młodszym kolegom o sporcie, samorządzie, wymianie polsko-niemieckiej, szkolnym kole wolontariatu. Zwieńczeniem prezentacji na sali były doświadczenia chemiczne, przedstawione przez uczniów klas IIe i IIIe. Przyszli licealiści zostali oprowadzeni następnie po szkole przez członków samorządu oraz otrzymali wszelkie dokumenty i ulotki w celu zapoznania się z profilami klas i systemem rekrutacji w naszej szkole. Ponadto samorząd uczniowski przygotował specjalnie na ten dzień gazetkę " Lubię LO", w której uczniowie podzielili się z kolegami informacjami o szkole, osiągnięciami i wszystkim z nią związanym.

Po ciężkiej pracy związanej z przygotowaniem, gazetki rozeszły się jak ciepłe bułeczki a cały dzień zakończył się szczęśliwie.