fbpx

Uczą się tego, na co mają ochotę

Uczą się tego, na co mają ochotęW ubiegłym roku czarowali, robili budki dla psów oraz zastanawiali się, ile można się uczyć. W II edycji „eSzkoły” gimnazjaliści i licealiści z powiatu obornickiego także nie próżnują. Tworzą albumy, badają jakość gleby i podążają śladami historii. Sprawdźcie, czy w tym roku, nasi uczniowie mają szansę na zdobycie cennych nagród w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

Na początek przypomnijmy zasady konkursu. W projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” bierze udział 105 szkół z całego województwa. Gimnazjaliści i licealiści uczą się metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu – tabletów, laptopów i tablic interaktywnych.

Jak to wygląda w praktyce? W każdej szkole nad projektami pracują trzy zespoły pod czujnym okiem nauczyciela – opiekuna. Uczniowie zamiast siedzieć w ławkach i uczyć się matematyki czy przedmiotów przyrodniczych z książek i zeszytów, sami proponują tematy projektów, które realizować będą do końca czerwca na zajęciach pozalekcyjnych, pod okiem swoich nauczycieli oraz z pomocą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. „eSzkoła” prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, odpowiedzialną m.in. za instalowanie bezprzewodowego Internetu w każdej ze szkół oraz z UAM – partnerem naukowym. Fundusze na realizację inicjatywy pochodzą w części ze środków Unii Europejskiej.

Z powiatu obornickiego w projekcie biorą udział Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie oraz Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Obornikach.