fbpx

Dzień wiosny w obornickim LO

W czwartek 21 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach odbył się "Dzień Wiosny", popularnie zwany Dniem Samorządności. Z tej okazji samorząd uczniowski przygotował kilka atrakcji. Motywem przewodnim była "Telewizja".

Na samym początku odbył się krótki apel w celu symbolicznego przekazania klucza do szkoły nowemu dyrektorowi a obecnemu przewodniczącemu SU Przemysławowi Szramie oraz przedstawienie harmonogramu dnia. Następnie uczniowie udali się na lekcje prowadzone przez uczniów, których celem było parodiowanie nauczycieli. Kolejnym punktem dnia były scenki przygotowane przez każdą z klas na wylosowany przez siebie wcześniej temat.

Wygrała klasa II b, która przygotowała parodię Faktów. Na uwagę zasłużyli również uczniowie klas, Ic którzy przedstawiali Świat Według Kiepskich oraz klasa IIc parodią Reklamy Old Spice.

Wszystkie scenki zasługują na ogromne brawa za zaangażowanie. Po krótkiej przerwie nastąpił kolejny punkt, którym była Awantura o Kasę, czyli teleturniej, w którym najważniejszą rolę odgrywali uczniowie. Trzy drużyny ( sportowcy, piękni oraz mądrale) walczyły oto aby zagrać w finale przeciwko drużynie mistrzów ( czyli nauczycielom). Ostatecznie najlepsi okazali się sportowcy za co gratulujemy. Na zakończenie dnia klasa II b przedstawiała scenki kabaretowe prezentowane wcześniej w szkole przygotowane specjalnie dla rodziców uczniów. Dzień zakończył się o godzinie 13, kiedy to wszyscy zebrani, pełni śmiechu rozeszli się zadowoleni do domów.

Zdjęcia z tego dnia możecie obejrzeć na fanpage’u LO