fbpx

Z wizytą w regionie Hanoweru

W dniach 19-21.01.2013  przebywała w regionie Hanower grupa nauczycieli zainteresowana nawiązaniem i rozwojem współpracy młodzieżowej szkolnej, sportowej i szachowej.

W końcu października 2012 przebywający w powiecie obornickim społeczny koordynator międzynarodowej współpracy młodzieżowej - Jochen Krehnke zaprosił Annę Nawrocką - nauczycielkę języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Kowanówku do złożenia wizyty roboczej w Springe  i obiecał znalezienie potencjalnej szkoły partnerskiej dla szkoły w Kowanówku. Intensywna korespondencja pozwoliła na ustalenie terminu wyjazdu do Dolnej Saksonii w czasie ferii zimowych. Anna Nawrocka zorganizowała pomimo panującej zimy grupę wolontariuszy, którzy pomogli w realizacji wizyty w regionie Hanoweru. W dniu 21.1.2013 w Barsinhausen  gości z Polski  powitał  Andreas Oelke -dyrektor  Bernd - Brecht - Schule. W roboczych rozmowach uczestniczyli ze strony szkoły  w Barsinhausen: Andreas Oelke,  Christine Braun - konrektorin - zastępca dyrektora szkoły oraz  Inga Koenig  - nauczycielka muzyki i przedmiotów artystycznych oraz Jochen Krehnke, który zabezpieczył logistycznie pobyt gości z Polski.

Obok Anny Nawrockiej, która zaproponowała szkole niemieckiej udział w pracach nad projektem partnerstwa szkół w rozmowach uczestniczyli : Adam Maliński - społeczny koordynator współpracy zagranicznej powiatu obornickiego oraz wolontariusze : Jarosław Nawrocki  i Ewa Wiese. Propozycja  projektu zakłada zarówno spotkania nauczycieli jak  i młodzieży obu szkół.

Dzięki  znakomitym umiejętnościom Jarosława Nawrockiego w prowadzeniu samochodu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych powrócono szczęśliwie do domów, aby kontynuować przygotowania do opracowania wspólnego  programu Comenius szkół w Barsinghausen i Kowanówku.